*Uwaga spoilery. Prawie trzygodzinny film „Blonde” obrazujący życie Marilyn Monroe pozwolił poznać widzom zawiłości relacji, jaką aktorka dzieliła z Charlesem Chaplinem Jr. Oraz wpływ, jaki ta relacja wywarła na jej życie. Nie zapominajmy, że twórcy filmu pozostawili jego odbiorcom pewną swobodę w odbieraniu tej relacji. Warto podkreślić bowiem, że nie istnieją żadne dowody na rzeczywistość przedstawionych w filmie wydarzeń. Oczywiście jest trochę prawdy w tym, że artystka była związana z Chaplinem Jr. oraz że w jej życiu, na krótki czas zagościł Edward G. Robinson Jr. W przeciwieństwie do treści filmu oba te związki miały miejsce w różnych momentach życia Monroe i w rzeczywistości nie tworzyli oni relacji romantycznej trojga ludzi.

Zniszczenia na sukni Marilyn Monroe dużo większe niż sądzono. Film pokazuje prawdę

Wielu widzów zadaje sobie na pewno pytanie, dlaczego „Cass”, czyli Charles Chaplin Jr. wysyłał listy do Marilyn Monroe podszywając się pod jej ojca, którego obecności w swoim życiu tak bardzo pragnęła. Można założyć, że Chaplin Jr. przejrzał Monroe i odnalazł w niej dziewczynkę, którą kiedyś porzucono i zmuszono do zamieszkania w sierocińcu. Cass powiedział Normie, że może ukryć się pod postacią Marilyn Monroe. Łączył też ich wspólny wątek. W ich życiu brakowało postaci ojca.
Cass był prawdopodobnie pierwszym człowiekiem, którego bardziej pociągała Norma Jeane niż Marilyn Monroe. Był empatyczny wobec jej stanu, potrafił czytać jej emocje. Może właśnie dlatego postanowił wypełnić pustkę, która istniała w Monroe?

Sonda

Oglądałaś już film "Blondynka"?

Cass zaczął pisać listy do Normy pod postacią ojca. To na nowo rozbudziło nadzieję Normy. Z powodu owych listów Norma miała motywację by nie odbierać sobie życia. Zaczęła się wyczekiwać spotkania z ojcem. Można pokusić się o oburzenie i uznać że podszywanie się pod ojca było nieodpowiedzialne, ale Cass nigdy nie zamierzał bawić się uczuciami Normy. Wiedział, jaka była krucha. Odnalazł bratnią duszę i miał interes w jej ocaleniu.

Po śmierci Chaplina Jr. Norma otrzymała zabawkę, która miała przypominać jej dzieciństwo. Cass zostawił też list, w którym ujawnił, że prawdziwy ojciec nie istnieje.

Chcę jak najrzadziej widywać się z rodzicami. Mają na mnie toksyczny wpływ

Sonda

Uważasz, że dobrze zrobił podszywając się pod ojca?