Bajka Disneya to opowieść o młodej baletnicy. Bianca jest bohaterką plus size, a cała animacja skupia się wokół ciałopozytywnego przesłania. Dziewczynka zmierzy się z poczuciem niskiej wartości ze względu na swój wygląd. Krótkometrażowy film animowany nosi tytuł Głowa do góry (ang. Reflect). Jest częścią szerszego projektu Disneya Krótko mówiąc, na który składać się będę także inne historie. Wszystkie one będą się skupiać na przedstawieniu tematów tożsamości i stosunku do ciała.

Biografia księcia Harry’ego: konsekwencje będą „wysoce destrukcyjne”

Disney stworzył bajkę, która opowiada czym jest dysmorfofobia

Bianka to bohaterka bajki Głowa do góry. Dziewczynka jest tancerką baletową. Zajęcia te przynoszą jej spełnienie, jednak kiedy patrzy na swoje odbicie w lustrze, radość ucieka. Bianka jest osobą plus size. Przez swój wygląd zmaga się z niską samooceną. W animacji poznajemy ją, gdy przygotowuje się do zajęć. Kiedy wchodzą inne baletnice i rozpoczyna się lekcja, dziewczynka doznaje silnego poczucia zagubienia i przytłoczenia. To właśnie w tej scenie widzowie mogą zapoznać się ze zjawiskiem dysmorfofobii. Jest to zaburzenie psychiczne, które wynika z patrzenia na swoje ciało przez pryzmat niedopasowania.

Osoby, których dotyka dysmorfofobia są przekonane o tym, że ich wygląd jest nieestetyczny. To bardzo poważny problem, który zaniedbany może doprowadzić do rozwinięcia fobii bądź alienacji społecznej. Brak samoakceptacji to problem współczesności. Narażone są na niego w szczególności młode osoby, które codziennie mierzą się z nierzeczywistymi standardami wyglądu. Źródłem zafałszowanego obrazu są w głównej mierze media społecznościowe.

Kiedy widzowie obejrzą film, mam nadzieję, że pomyślą lepiej o sobie, i o tym, jak wyglądają, że zaakceptują czekające ich trudności  – powiedziała Hillary Bradfield, która jest reżyserką animacji. Jest także współtwórczynią takich bajek jak: Kraina Lodu 2 oraz Nasze magiczne Encanto.