Większość polskich gwiazd dołącza się do akcji #zostańwdomu, nagłaśniając, jak ważne jest zachowanie najwyższych środków ostrożności w walce z pandemią. Dołączyli się do niej również Marita i Daniel Majewscy, którzy zrezygnowali z rocznicowego wyjazdu i zdecydowali się umilać czas swoim fanom, będąc aktywnymi na Instagramie oraz wracając z filmikami na Youtube.

Szczytny cel

Jednak to nie wszystko. Wczoraj ogłosili, że z ramienia Fundacji Unicorn, której są właścicielami, rozpoczynają zbiórkę dla polskich szpitali. Jak mówią, jest to odpowiedź na prośby fanów oraz doniesienia, które napływają z całego kraju. Wiele źródeł podaje, że w szpitalach brakuje zapasów i sprzętu. Biorąc pod uwagę to zapotrzebowanie, stworzyli „Koronę dla służb medycznych”. To, ilu szpitalom zakaźnym uda im się pomóc, zależy od kwoty, którą zbiorą.

 

Warto podkreślić, że Fundacja Unicorn zawsze przekazuje 100% zebranej kwoty. Nie jest pobierany procent na cele statutowe, co ma miejsce w wielu innych fundacjach. Dlatego wpłacając pieniądze, macie pewność, że zostaną one w całości przeznaczone na dany cel.

12 godzin pracy, zmęczenie i ślady odciśniętych masek na twarzy. Chiny składają hołd pielęgniarkom walczącym z koronawirusem

Ogromne zasięgi

Nie od dzisiaj wiadomo, że Majewscy mają ogromne zasięgi. Dzięki nim w ciągu doby udało im się zebrać ponad 170 000 zł! To ogromna kwota, która z pewnością pozwoli im pomóc kilku najbardziej potrzebującym placówkom. Zbiórka będzie trwać do końca  tygodnia.

Na swoim Instagramie Majewscy wspominają, że w działaniu ich Fundacji najważniejszy jest cel. Chcą zbierać fundusze ponad podziałami i mają nadzieję, że w czynieniu dobra nie przeszkodzą nikomu wzajemne sympatie i antypatie.

Więcej o akcji dowiecie się na stronie Fundacji Unicorn