Chcesz cieszyć się piękną i gładką skórą przez długi czas i nie martwić się szybko odrastającymi włoskami? Jeśli tak, to koniecznie wypróbuj depilację bikini woskiem. Jeśli nadal masz obawy, co do samej metody i przygotowania się do zabiegu – przeczytaj nasz artykuł. Zebrałyśmy dla Ciebie garść praktycznych wskazówek i informacji, dzięki którym rozwieją się wszystkie Twoje wątpliwości.

Proces usuwania włosów z okolic intymnych jest wykonywany za pomocą wosku pszczelego. Na rynku możesz znaleźć jego dwa rodzaje: miękki i twardy. Pierwszy z nich jest stosowany powszechnie do depilacji większych partii ciała za jednym razem. Z kolei do miejsc szczególnie wrażliwych najlepiej jest wybrać wosk twardy, który samoistnie przyklei się do włosków i szybko zastygnie, dzięki czemu możemy uniknąć podrażnień i zaczerwienienia w delikatnych miejscach.

ZOBACZ TEŻ: WŁOSY W STYLU DZIEWCZYNY SURFERA? TE SPRAYE PACHNĄ OBŁĘDNIE!

To, co również jest bardzo istotne to długość włosków – aby depilacja przebiegła poprawnie, musisz je zapuścić. Na około dwóch tygodni przed zabiegiem, odłóż depilator i golarkę. Włoski w tak wrażliwym miejscu powinny mieć około pół centymetra.

Prawdopodobnie rzeczą, której obawiasz się najbardziej jest ból. Na szczęście twardy wosk używany do tego typu depilacji jest o wiele bardziej przyjemny. Po zastygnięciu ciepłej mazi, nałożonej szpatułką, następuje szybkie oderwanie. Metoda bezpaskowa posiada jedną, bardzo ważną zaletę – nie podrażnia skóry, dzięki czemu zaczerwienienia znikają o wiele szybciej.

Jeśli Twoja tolerancja na ból jest bardzo niska, możesz także na około godzinę przed depilacją zażyć przeciwbólową tabletkę (ibuprofen) – złagodzisz nieprzyjemne odczucia i zmniejszysz stan zapalny.

ZOBACZ TEŻ: JAK CZĘSTO POWINNAŚ GOLIĆ NOGI? DERMATOLODZY WYJAWIAJĄ PRAWDĘ!

Pamiętaj również o tym, że bezpośrednio po zabiegu musisz przestrzegać jeden, zasadniczej rzeczy – żadnych gorących kąpieli i peelingów, przez co najmniej 24 godziny. Jeśli chcesz, by zaczerwienienie szybko minęło, poczekaj z tym co następnego dnia.

Jeśli zaryzykujesz i zdecydujesz się na zabieg, możesz cieszyć się gładką skórą nawet przez 2 miesiące!

Spróbujesz?