Oskary przybrały szokujący obrót, kiedy Chris Rock wygłosił komentarz na temat Jady Pinkett-Smith, która cierpi na łysienie plackowate. Nazywał ją „G.I. Jane Dwa” z powodu jej fryzury. W imieniu swojej żony Will Smith wszedł na scenę i uderzył Rocka w twarz. Po owej scenie kilku celebrytów – w tym Denzel Washington, Tyler Perry i Bradley Cooper – poświęciło chwilę, by pocieszyć Smitha, wyraźnie zdenerwowanego komentarzem prowadzącego galę.

Oscary 2022: Will Smith uderzył Chrisa Rocka za żart na temat łysienia Jady Pinkett Smith

Cios na Oscarach: Denzel Washington pociesza Willa Smitha

„Podczas przerwy reklamowej Will Smith zostaje odciągnięty na bok i pocieszony przez Denzela Washingtona i Tylera Perry’ego, którzy tłumaczą mu, by zlekceważył komentarz” – napisał dziennikarz Scott Feinberg. „Will ociera łzy z oczu, siadając z Jadą, a Denzel pociesza ją i Willa u jego boku”, dodał. Jak dobry przyjaciel, Washington wszedł na scenę i objął Smitha, rozmawiając z nim przez chwilę, zanim oboje ponownie zajęli swoje miejsca.

Pod koniec wieczoru Smith odebrał nagrodę dla najlepszego aktora za rolę w „King Richard: Zwycięska rodzina”. Smith rozpoczął przemówienie od wygłoszenia cytatu podsuniętego mu przez Denzela zaledwie kilka minut wcześniej. „W najtrudniejszych chwilach bądź ostrożny. Wtedy diabeł przychodzi po ciebie”.
„Chcę przeprosić Akademię. Chcę przeprosić moich nominowanych kolegów. To piękna chwila i nie płaczę ze względu na zdobycie nagrody. Nie chodzi o zdobycie nagrody dla mnie”, powiedział Smith.

„Ogarnia mnie paraliż i trzęsą mi się ręce na samą myśl o rozmowie”. Jak walczyć z nieśmiałością?

Sonda

Will Smith

Twoim zdaniem uderzenie było wyreżyserowane?