Demi Lovato odważyła się wziąć udział w projekcie, w którym opowiedziała o koszmarze, który przeżyła jako nastolatka. Wstrząsające wyznanie o gwałcie natychmiast obiegło internet, szokując fanów artystki. To wydarzenie miało miejsce, gdy była gwiazdą Disney Channel. „Moja historia #MeeTo to wyznanie komuś, co zostało mi zrobione i fakt, że nikt nie miał z tego powodu żadnych problemów” – wyznała.

Skandaliczna decyzja Sądu. Zgwałcił czternastolatkę, sąd złagodził karę. „Gwałtu nie było, bo nie krzyczała”

Demi Lovato

Gwiazda jest główną bohaterką dokumentalnego serialu „Dancing with the Devil”. Został on stworzony specjalnie na zamówienie YouTube Originals. Miał on oficjalną premierę podczas internetowej edycji medialno-technologicznego festiwalu SXSW. Zwiastun produkcji zasugerował, że w programie dowiemy się czegoś więcej o wydarzeniach, które w 2018 roku doprowadziły artystkę do przedawkowania narkotyków, po którym była bardzo długo hospitalizowana i depresji. Jednak rzeczywistość okazała się znacznie gorsza. Z materiału można się dowiedzieć, że jeszcze za czasów współpracy z Disney Channel, jako nastolatka, została zgwałcona. Co gorsza, gwałt był jednocześnie jej inicjacją seksualną.

Takiego pokazu w Polsce jeszcze nie było. Kobiety wystąpiły w ubraniach, w których doświadczyły przemocy seksualnej

Wstrząsające wyznanie

W dokumencie nie pada imię i nazwisko sprawcy, jednakże gwiazda zdradziła, że była to osoba z którą wówczas się spotykała. Demi Lovato wspomina, że jasno zaznaczyła, że nie chce przeżyć swojego pierwszego razu tak wcześnie i nie jest gotowa na ten krok. Mimo to jej słowa nie zostały wzięte pod uwagę.

„Mówiłam sobie, że to moja wina, gdyż nadal chodziłam z nim do pokoju, wciąż się z nim spotykałam”.

W dalszej części materiału artystka szczerze wyznaje, że traumatyczne doświadczenie oraz presja utrzymania „czystego” wizerunku sprawiły, że zachorowała na bulimię oraz podejmowała próby samookaleczania.

Pierwsze dwa odcinki serialu „Demi Lovato: Dancing with the Devil” dostępne będą na YouTube od 23 marca. Następne dwa odcinki będą mieć swoją premierę tydzień później.