Mimo tego, że uwielbiamy makijaż i zabawę pędzlami, to na co dzień preferujemy jego minimalistyczną wersję. Jak wykonań delikatny makijaż? Czytajcie dalej!

ZOBACZ TEŻ: JAKIE PĘDZLE DO MAKIJAŻU WYBRAĆ?

Jak zrobić delikatny makijaż

Wykonanie delikatnego makijażu to tak naprawdę nic trudnego. Najważniejsze jest to, aby znaleźć idealnie dobrane do Waszej cery produkty. Najważniejszy jest podkład. Nie może być zbyt ciężki, w końcu nie chcemy mieć na twarzy „maski”, ale musi poradzić sobie z przykryciem niedoskonałości skóry. Jeżeli macie cienie pod oczami – przyda się również odrobina korektora. Niezbędnym kosmetykiem, który przedłuży trwałość naszego makijażu jest puder matujący. Aby nadać twarzy kolorów, sięgnijcie po róż po policzków i ewentualnie bronzer (ale pamiętajcie, żeby nie robić ciężkiego konturowania twarzy). Do wykonywania makijażu przydadzą się również dobry tusz do rzęs, coś do podkreślenia brwi oraz szminka lub błyszczyk w neutralnym odcieniu.

ZOBACZ KONIECZNIE: NAJLEPSZE KOSMETYKI DO MALOWANIA BRWI

ZEBERKOWA DOBRA RADA:

Jeżeli chcesz, żeby podkład wyglądał lekko i nie dawał efektu maski – do jego nakładania użyj gąbeczki do makijażu (polecamy Beautyblender). Nigdy więcej nieestetycznych plam i nieroztartych linii!

Delikatny makijaż krok po kroku [VIDEO]

Beautyblender, 69 zł

delikatny makijaż do szkoły

Przy wykonywaniu makijażu do szkoły liczy się przede wszystkim czas. Za czasów szkolnych wolałyśmy pospać pięć minut dłużej niż zajmować się skomplikowanym makeupem… W tym wypadku radzimy Wam ograniczyć kosmetyki do całkowitego minimum. Zamiast podkładu użyjcie kremu BB (chyba, że w ogóle nie macie potrzeby upiększania swojej cery), lekko wytuszujcie rzęsy, potraktujcie policzki różem, a na usta nałóżcie balsam.

delikatny makijaż dzienny

Przy wykonywaniu delikatnego makijażu dziennego możecie również trochę „zaszaleć” i użyć cieni do powiek lub namalować kreskę. Ważne jest to, żeby cienie miały neutralne odcienie, mocne kolory zostawcie sobie na wieczorne wyjścia.