Media społecznościowe wypełnione zdjęciami z wakacji i relacjami ze śniadań z przyjaciółmi nikogo już nie dziwią. Zaklinanie rzeczywistości i publikacja tylko wybranych i atrakcyjnych momentów z życia powoli się wyczerpuje. Zamiast idealnie wykreowanych dni, nadszedł czas na celebrowanie codzienności. Tej zupełnie zwyczajnej i monotonnej. Nowy trend o nazwie day dumping pojawił się na TikToku i zbiera coraz większe grono zwolenników.

Day dumping: trend z TikToka, który stawia na zwyczajną codzienność

Day dumping to ruch w stronę odczarowania idei idealnego życia. Użytkownicy TikToka coraz częściej traktują go jako swoisty pamiętnik i zapis codzienności. Podsumowanie dni albo tygodni może odbywać się także za pośrednictwem innych platform, na przykład Instagramu. Chodzi o to, aby w formie krótkich migawek w postaci filmiku lub serii zdjęć pokazać normalne i zupełnie zwyczajne życie. Warunek jest jeden: nie używamy w tym celu żadnych upiększeń w formie filtrów ani specjalnych kadrów. Założeniem nowego ruchu  jest pochwała codzienności takiej, jaka jest. Bez sztucznego upiększania. To odświeżające spojrzenie na rolę mediów społecznościowych. Możesz pokazać co tylko zechcesz: codzienne dojazdy do pracy, poranną kawę, robienie prania albo karmienie kota, czy spacer z psem – czyli wszystko to, czego większość z nas doświadcza codziennie.

Proporcja 1:5 to przepis na szczęście w związku. Na czym dokładnie polega?

Ma to być przeciwieństwem treści pojawiających się w mediach społecznościowych, które koncentrują się na pokazaniu osobistych rolek i relacji wyłącznie z najważniejszymi wydarzeniami z życia. Rezultaty takiego działania potrafią być zgubne. Pojawia się coraz większa presja, by podtrzymać to postrzeganie doskonałości, zaś inni ludzie mogą czuć się przez to przygnębieni. Day dumping to zupełne odwrócenie sytuacji. TikTok ma tu służyć do celebrowanie tego, co przyziemne i przywracać autentyczność.

@loumayyy Did I mention…my dad died? Lol #deaddadclub @The Old Vic thank you sm <3 #dayinthelife #20something #twentiescrisis #bridgetjonesmoment ♬ Sunday - HNNY