Hormony są zarówno dla nas błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Każda z nas ma dni, kiedy mogłaby przenosić góry (jedną ręką!), a innego dnia… czujemy się jak balon wypełniony powietrzem, wszystko nas boli i nie mamy na nic ochoty. Jeśli zawsze zastanawiało Cię, czy inni też tak mają takie problemy, to mogę Cię pocieszyć: nikogo to nie omija. Co więcej, gwiazdy i modelki z pierwszych stron gazet też miewają takie dni.

ZOBACZ TEŻ: DAKOTA JOHNSON: W WERSJI ELEGANCKIEJ CZY CODZIENNEJ?

W wywiadzie dla magazynu InStyle Dakota Johnson opowiedziała szczerze o swoich problemach z hormonami, które nieustannie jej doskwierają:

Jeśli mam być szczera, to zmiany hormonalne podczas mojego cyklu menstruacyjnego rujnują mi życie w każdym miesiącu. To naprawdę niewiarygodne. (…) Nieustannie zachodzę w głowę jak to się dzieje, że moje ciało i mózg przestają przypominać samych siebie. Moje piersi są osiem razy większe niż zwykle, co jest bardzo traumatyczne, szczególnie, że dzieje się tak co 30 dni.

style=”overflow:hidden;”>

Aktorka przyznała też, że nie pomogła jej antykoncepcja ani terapie hormonalne. Ból oraz dyskomfort, jaki odczuwa co miesiąc, jest dla mniej bardzo uciążliwy. Biorąc pod uwagę, że żeńskie hormony wpływają nie tylko na wygląd Twojego ciała, skóry czy włosów – ale są też powodem Twoich zachcianek jedzeniowych a także mogą wpływać źle na Twoją kondycję, doskonale rozumiemy, co ma na myśli.

Warto też przypomnieć, dlaczego tak ważne jest, aby szczególnie tydzień przed okresem, w 4 tygodniu cyklu miesiączkowego, przywiązywać uwagę do tego, co jemy (unikamy słodzonych rzeczy w tym czasie!), jaki rodzaj aktywności sportowej wybieramy (odpuść sobie cardio, wybierz jogę albo interwały) oraz obserwować swoje ciało.

Wiemy doskonale, że do nas mówi, ale czy zawsze go słuchamy?