Kiedy wreszcie pojawia się lato, zrzucamy wszystko i pozwalamy, by słońce działało magię na naszej skórze. Niestety, kiedy rak skóry jest najczęściej występującą postacią raka, ryzyko jest naprawdę wielkie. Opalania powinno się unikać, ale na wszelki wypadek przygotowałyśmy zestawienie podstawowych ruchów, które należy wykonać, gdy dojdzie do niezaplanowanego przypieczenia.

Zaczerwienione miejsca powinny być chronione przed słońcem do momentu, kiedy oparzenie się nie zagoi. Skóra powinna oddychać, dlatego warto nosić bawełnianą odzież, która jeszcze bardziej jej nie podrażni. W złagodzeniu bólu mogą pomóc środki przeciwbólowe. Niesteroidowe leki przeciwzapalne powinny pomóc.

ZOBACZ TEŻ: SAMOOPALACZ W… ŻELKACH?! ZOBACZCIE NOWĄ METODĘ NA ZŁOTY ODCIEŃ SKÓRY!

Zimne okłady to podstawa, ale jeśli zdecydujesz się na zimny prysznic, utrzymuj temperaturę tuż poniżej letniego ciepła. Upewnij się, że prysznic ma delikatny przepływ wody, a nie pełną moc. Po prysznicu nie pocieraj skóry ręcznikiem. Kontynuacji może wymagać wzmożone i regularne balsamowanie. Dzięki temu skóra nie powinna się łuszczyć.

Stosowanie słabego kremu steroidowego przez około 48 godzin, może zmniejszyć ból i obrzęk spowodowany oparzeniem słonecznym oraz przyspieszyć proces gojenia. Oparzonej skóry nie należy smarować ciężkimi i tłustymi preparatami. Wyjątkiem od tej reguły jest miód. Ma silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Niektórzy stosują również surowe białko jaja kurzego. Działa podobnie do antybiotyku.

ZOBACZ TEŻ: CAITLYN JENNER POKAZAŁA PRZERAŻAJĄCE ZDJĘCIA NOSA. DIAGNOZA JEST JEDNOZNACZNA

Dodałybyście coś do tej listy?