Wypełniacze ostatnio są bardzo modne. Można by stwierdzić śmiało, że współwinną tego jest idolka nastolatek, czyli Kylie Jenner. Ale wypełniacze nie istnieją na rynku od wczoraj. Tak naprawdę istnieją w medycynie estetycznej od co najmniej 10-12 lat. Wiele osób mylą botoks z wypełniaczami. I chociaż oba te zabiegi są wykonywanie poprzez wstrzykiwanie wybranych substancji pod skórę za pomocą igły, to jest to praktycznie jedna z niewielu rzeczy, która je łączy.

ZOBACZ TEŻ: YOLANDA HADID SZCZERZE O BOTOKSIE, WYPEŁNIACZACH I KANONACH PIĘKNA

BOTOKS

Botoks to właściwie toksyna botulinowa, która ma działanie rozluźniające. Tym samym jest idealną substancją do wstrzykiwania w mięśnie twarzy, które z wiekiem pokrywają się liniami i zmarszczkami. Podobnych substancji używano wiele na rynku medycyny estetycznej, jednak to botoks stał się najbardziej popularny. Szczególnie głośno było o nim w latach ‘90, kiedy to większość gwiazd i celebrytek po 30 ostrzykiwało się botoksem, aby zatrzymać nieubłagany upływ czasu.

WYPEŁNIACZE

Po 2000 roku pojawił się jeszcze kwas hialuronowy, który obecnie jest najczęściej stosowane w przypadku poprawiania urody. Wstrzyknięcie ich pod skórę sprawia, że bruzdy i ubytki się wypełniają, tym samym skóra staje się bardziej gładka i jędrna, a nawet się unosi. W przypadku ostrzykiwania kwasem warto pamiętać, że trzeba to robić co jakiś czas bądź rozpuścić kwas, by się go pozbyć. To ostatnie jest podobno bardzo bolesne, Huda Kattan, która wyjęła wypełniacze po 10 latach przyznała, że bolało to bardziej niż poród jej córki.

ZOBACZ TEŻ: HUDA KATTAN PRZYZNAŁA SIĘ ZE ŁZAMI W OCZACH, ŻE MUSIAŁA WYJĄĆ WYPEŁNIACZE Z UST

Zaleca się używanie botoksu w przypadku dynamicznej skóry, takiej jak przestrzeń między brwiami. W przypadku wypełniaczy przeważnie stosuje się je w ustach, policzkach oraz pośladkach, tylko po to, by zwiększyć objętość tych obszarów ciała.

Zdecydowałabyś się na któryś z tych zabiegów by zatrzymać młodość?