Moda na naturalne kosmetyki z roku na rok nabiera coraz większej mocy. Świadoma pielęgnacja to coś, na co coraz częściej stawiają Polki. Czym różnią się kosmetyki naturalne od organicznych? Z agencją informacyjną Newseria Lifestyle rozmawiała ostatnio Anna Wśniewska, menadżer ds. produktu Natura Siberica.

ZOBACZ: OTO NAJPIĘKNIEJSZA PALETKA OD URBAN DECAY, JAKA DO TEJ PORY POWSTAŁA

– Kosmetyki naturalne zawierają przynajmniej 95 proc. składników pochodzenia naturalnego. Ważne, żebyśmy nie pomylili takich kosmetyków z organicznymi – one się od siebie znacząco różnią. Kosmetyki organiczne muszą zawierać przynajmniej 20 proc. składników pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych – mówi agencji Newseria Anna Wśniewska, menadżer ds. produktu Natura Siberica.</blockquote style=”overflow:hidden;”>Każdy typ skóry czy rodzaj włosów wymaga odmiennej pielęgnacji, dlatego kosmetyki naturalne i organiczne są odpowiedzią na indywidualne potrzeby różnych osób. Pomagają w regeneracji skóry, łagodzą podrażnienia i stany zapalne.

– Wszystkie te kosmetyki nie powinny zawierać substancji typu syntetyczne barwniki, konserwanty, aromaty, nie mogą zawierać również silnie drażniących substancji, takich jak popularnie nazywane SLS-y czy SLES-y, detergenty, które co prawda silnie myją i oczyszczają skórę, ale również powodują bardzo dużo podrażnień i zmywają naszą naturalną warstwę hydrolipidową z naskórka. Takimi niepożądanymi składnikami w kosmetykach naturalnych są również pochodne ropy naftowej czy składniki pochodzące od zwierząt – mówi Anna Wśniewska. </blockquote style=”overflow:hidden;”>Kosmetyki naturalne bez trudu można odróżnić na półkach sklepowych od tych konwencjonalnych dzięki specjalnym oznaczeniom na opakowaniach.

– Certyfikaty przyznawane są zarówno organicznym, jak i naturalnym kosmetykom przez organizacje zajmujące się tym w różnych krajach. W Europie taką organizacją zrzeszającą firmy certyfikujące jest COSMOS, zrzesza on takie bardzo znane organizacje, jak ECOCERT, ICEA czy BDIH, więc oznaczenie jednej z tych organizacji na kosmetyku będzie gwarancją tego, że wybieramy to, co dla nas najlepsze. Taki certyfikat oznacza, że kosmetyk został wykonany według ściśle określonych zasad – mówi Anna Wśniewska.</blockquote style=”overflow:hidden;”>

ZOBACZ: WOW! CRAYOLA WYPUŚCIŁA KREDKI DO… MAKIJAŻU W 96 ODCIENIACH!

Lubicie kosmetyki naturalne?

Czym różnią się od siebie kosmetyki naturalne i organiczne? [VIDEO]