Każda z nas marzy o nieskazitelnej cerze. Trend, o którym najprawdopodobniej słyszałyście może nam w tym pomóc. Koreańska technika podwójnego oczyszczania przekonała do siebie już wiele kobiet. Na czym polega? To coś więcej niż tylko dwukrotne umycie twarzy.

Nowa technika oczyszczania podbiła serca internautek. Fora urodowe i media społecznościowe są dosłownie zalane pozytywnymi opiniami na jej temat. Korzystające z niej kobiety potwierdzają, że zbliżyły się do wymarzonego wyglądu skóry. Okazuje się również, że technika, która zyskała już miano kultowej, nie wymaga wiele wysiłku. Jest zaskakująco łatwa i być może nie zdajesz sobie sprawy, że już z niej korzystasz.

ZOBACZ TEŻ: 5 TRENDÓW W KOREAŃSKIEJ PIELĘGNACJI SKÓRY, O KTÓRYCH POWINNAŚ WIEDZIEĆ!

Gładką, promienną skórę osiągniesz dzięki dwuetapowemu procesowi usuwania makijażu, czyli głębokiemu oczyszczaniu skóry. Oczywiście wiąże się to z wyborem określonych produktów kosmetycznych oraz ich aplikowaniu w odpowiedniej kolejności.

PIERWSZE OCZYSZCZANIE

Pierwszym krokiem jest usunięcie makijażu. Najprawdopodobniej robisz to każdego dnia przed położeniem się do łóżka. Chodzi jednak o to, aby używać produktów na bazie oleju, na przykład olejków oczyszczających lub balsamów oczyszczających. Płyn micelarny również może się przydać. Zwłaszcza do usuwania makijażu oczu. Tłuste produkty zbierają brud, makijaż i nadmiar sebum. Możesz użyć mokrej flaneli z ciepłą wodą.

Rekomendujemy lekki olejek do demakijażu i oczyszczania mySUPERskin MIYA COSMETICS. Jest skuteczny, szybki, a przy tym delikatny. Naturalne olejki dogłębnie oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i makijażu, nie naruszając jej naturalnego pH. Olejek z nasion malin nawilża i łagodzi skórę. Olejki z pestek moreli, abisyński, ze słodkich migdałów oraz witamina E odżywiają, wygładzają, dodają blasku.

ZOBACZ TEŻ: SLUGGING- NOWA TECHNIKA NAWILŻANIA SKÓRY. NAJWIĘKSZY TREND W PIELĘGNACJI SKÓRY!

DRUGIE OCZYSZCZANIE

Po usunięciu makijażu jesteśmy gotowe na oczyszczanie skóry. Podczas drugiego kroku, nie używaj ciężkich produktów, a zamiast tego stosuj odżywcze kosmetyki oczyszczające. Poszukaj kojących formuł idealnych dla Twojej skóry. Dokładnie je wmasuj i zmyj. Ta część procesu nie wymaga ciepłej tkaniny, ponieważ w tym przypadku nie chcemy otworzyć porów, a je zamknąć.