Relacje miłosne nie należą do najłatwiejszych. Pomiędzy partnerami dochodzi do wielu interakcji, które wyzwalają cały wachlarz emocji i różnych zachowań. Niektóre z nich umacniają związek i tworzą romantyczne wspomnienia, ale część z nich nie należy do grona pozytywnych doświadczeń. Kiedy zachowanie partnera znacząco odbiega od ustalonych zasad to jedna z czerwonych flag, które świadczą o tym, że relacje zmierza donikąd. Jej przeciwieństwem jest zielona falaga, która z kolei informuje o idealnym dopasowaniu. A co z kolorem beżowym? Co oznacza w relacji i jak można go interpretować?

Czym są beżowe flagi

Mówiąc najprościej beżowe flagi oznaczają nudę w związku lub brak jasnej sytuacji, co do statusu waszej relacji i tkwienie w tzw. martwym punkcie. Jedną z pierwszych osób, które użyły terminu beżowej flagi jest TikTokerka Caito. Kobieta zajmowała się analizą kont innych użytkowników aplikacji randkowych. Jeśli dana osoba otrzyma trzy beżowe flagi oznaczało to, że jest nudna, a jej profil nie wyróżniał się niczym interesującym. Informacje tam umieszczone były powtarzalne i brakowało w nich oryginalności.

Ekspert od mowy ciała analizuje związek Williama i Kate. Wyróżniają się na tle innych royalsów

@itscaito beige is the new red and in other news dating apps are a wasteland 🚩 #hinge #redflags #datingredflags #hingedating ♬ original sound - Caito

Beżowa flaga w związku

Termin beżowych flag jest jednak o wiele szerszy i nie dotyczy wyłącznie poszukiwań idealnych kandydatów na portalach randkowych. Beżowa flaga może przytrafić się osobom będącym w związku i jest sygnałem, że pora ruszyć dalej i przejść do kolejnego etapu relacji bądź zupełnie z niej zrezygnować. Niekoniecznie oznacza to, że związek jest skazany na porażkę lub że istnieje powód, aby przygotować się na złe wieści. W przeciwieństwie do czerwonych, a nawet pomarańczowych flag, beżowe służą bardziej jako sygnał do przemyśleń na temat osoby, z którą się spotykasz, a także tego, co ta naprawdę was łączy.

Otwarta na nową relację? Według badań to nie miłość jest najważniejsza w związku

Zasadniczo jako beżową flagę można obrać wszystko to, co cię nie ekscytuje, ale nie jest do końca negatywne. Tak więc, podczas gdy każdą czerwoną flagę należy traktować poważnie, beżowe flagi najlepiej rozpatrywać pod względem ich ilości i znaczenia. Rozpoznanie beżowych flag to pierwszy krok do zrozumienia, jak sobie z nimi radzić. Kluczowa jest więc dobra komunikacja, dzięki której niektóre z nich mogą zamienić się w kolor zielony.

Sonda

Triki z TikToka

Wykorzystujesz triki z TikToka?