Jakie prezenty tym razem szykujesz dla swoich najbliższych? Takie których się spodziewają, czy wręcz przeciwnie? Niezależnie od tego jak wiele już masz zaplanowane, na pewno myślisz też o tym, czy sprezentowanie telefonu swojemu dorastającemu przecież dziecku będzie dobrym ruchem. Czy już na niego zasłużyło? Czy warto skorzystać ze świątecznych promocji w sklepach i salonach sieci komórkowych? O tym wszystkim w najnowszym materiale!

Świąteczne promocje – chwyt marketingowy czy rzeczywista okazja?

Idą święta, a wszystkie centra handlowe notują coraz większe obroty. To naturalne – wyruszamy na poszukiwanie prezentów. I chociaż tego nie lubimy, wciąż dobrowolnie zgadzamy się na przedświąteczną gorączkę, która zawsze kończy się tym samym – masą bibelotów, które tak naprawdę nikomu się nie przydadzą, no ale przecież były w promocji. Czy jednak wszystkie przeczy przeceniane w przedświątecznym okresie trzeba przekreślać? Nic z tych rzeczy! Wiele sklepów, np. z akcesoriami rtv i agd oraz salonów sieci komórkowych takich jak http://www.play.pl/ w tym świątecznym czasie przygotowało dla swoich klientów masę ciekawych ofert, które być może okażą się teraz strzałem w dziesiątkę dla Twojego dziecka?

Kiedy dziecko zasługuje na telefon

Zanim jednak podpiszesz umowę z przedstawicielem, dobrze przemyśl ten zakup. Choć mogą Cię kusić oferty, Ty jeden jako rodzic możesz określić, czy tego typu zakup będzie odpowiedni dla dziecka. Nie liczy się bowiem jedynie wiek Twojej pociechy, lecz jej odpowiedzialność i to, czy rzeczywiście go potrzebuje. Fakt, dziś telefon traktowany jest raczej jako modny gadżet z wieloma aplikacjami i grami mobilnymi, ale nie zapominajmy, że służy on również do komunikacji – i z Tobą jako rodzicem i resztą otoczenia. Czy Twoje dziecko jest wystarczająco duże, by to zrozumieć?

Dlaczego lepiej wybrać telefon na kartę?

Niezależnie od tego ile ma lat, na początek najlepszym pomysłem będzie telefon na kartę. Przede wszystkim w pakiecie będzie on tańszy niż kupowanie osobnego sprzętu i karty. Po drugie, podpisując umowę na kartę będziesz mieć kontrolę nad wydatkami swojego dziecka i w każdej chwili będziesz mógł uruchomić dodatkowe opcje (lub zablokować), które pomogą Ci uchronić dziecko przed niebezpieczeństwami. To ważne, bo dzisiejsze czasy są bardzo niepewne i dobrze jest, także w kwestii prywatności i bezpieczeństwa Twojego dziecka używającego telefonu komórkowego, mieć rękę na pulsie.