Choć dowody na to, że Squid Game opiera się na prawdziwej historii nie istnieją, w ostatnim czasie w Sieci pojawiło się sporo informacji na temat silnej inspiracji dla serialu, którą mógł stanowić pewien historyczny obóz internowania. Twórca serialu, Hwang Dong-hyuk, wielokrotnie podkreślał, że fabuła jest wytworem jego wyobraźni. Inspiracją miały być problemy społeczne, nierówności ekonomiczne oraz jego własne doświadczenia z czasów, gdy zmagał się z trudnościami finansowymi.

Squid Game 2 – twórca serialu zdradził mroczny sekret tej produkcji!

Czy Squid Game jest oparty na faktach?

Choć serial nie jest dosłownie oparty na faktach, wiele elementów odnosi się do rzeczywistych problemów. Niektórzy widzowie zauważyli podobieństwa między fabułą serialu a brutalnymi grami w Korei Północnej, o których pojawiały się plotki i nie znalazły one potwierdzenia w historii. Pewien internauta zwrócił jednak uwagę na interesujący trop i opublikował w sieci film ukazujący historyczne zdjęcia z obozu internowania w Busan, które łudząco przypominają scenografię filmu.

@amandavaz666

The Brothers’ Home (Korean: 형제복지원) was an internment camp (officially a welfare facility) located in Busan, South Korea during the 1970s and 1980s. The facility contained 20 factories and housed thousands of people, including homeless people and children taken from the streets, along with student protesters who opposed the government. #squidgame #squidgamenetflix #southkorea #Busan #homeless #children #horrorstory #horrortok #horrorstory

♬ original sound – amandavaz666

Brothers House istniał naprawdę

Obóz internowania w Busan, o którym niektórzy wspominają w kontekście inspiracji dla Squid Game, nie ma bezpośredniego związku z fabułą serialu. Istnieją jednak teorie, że twórca, Hwang Dong-hyuk, mógł częściowo inspirować się historią trudnych okresów społecznych i politycznych w Korei Południowej. W przeszłości, w czasach dyktatury wojskowej (lata 60.–80.), dochodziło do przymusowego internowania ludzi do ośrodków pracy, gdzie pod pretekstem resocjalizacji stosowano brutalne środki. Jak podaje BBC prezydent miał wtedy napisać do ówczesnego premiera by ,,rozprawił się z żebractwem” i tak powstały ,,ośrodki pomocy społecznej”. Chociaż Hwang Dong-hyuk nigdy nie potwierdził, że Squid Game opiera się na takich wydarzeniach, serial dotyka podobnych tematów, takich jak władza, kontrola i wykorzystywanie jednostek przez system.

W Squid Game widzimy, jak uczestnicy gier są manipulowani i zmuszani do udziału w brutalnych rozgrywkach pod presją finansową – co może przypominać ekstremalne sytuacje, w których ludzie są pozbawieni wyboru.

Edyta Górniak znów została bez menadżera. W tle fałszowanie dokumentów finansowych