Egzemą potocznie nazywa się przewlekłe stany zapalne na różnych częściach ciała, które czasami się wyciszają bądź nasilają z niewiadomych przyczyn. Jako jeden z powodów pojawienia się egzemy, lekarze wskazują przewlekły stres oraz złą dietę. Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z egzemą wie doskonale, że życie z tą chorobą to koszmar, tracenie pewności siebie a nawet załamania nerwowe. Brytyjski Cosmopolitan opisał historię kobiety, która wyleczyła ją w 3 dni za pomocą 2 produktów drogeryjnych. Chcesz poznać jej przepis?

ZOBACZ TEŻ: BLOGERKA POKAZUJE, JAK WYLECZYŁA EGZEMĘ, DZIĘKI RÓŻOWYM KĄPIELOM

Carrie Davies walczyła z egzemą na twarzy i ciele przez wiele lat. Choroba objawiała się w wielu formach, egzema często sama się wyciszała, by kilka tygodni później wrócić ze zdwojoną siłą. Kobieta odczuwała fizyczny ból z powodu pojawiania się kolejnych infekcji skórnych, który przeszkadzał jej w codziennym funkcjonowaniu.

Kobieta wypróbowała wszystkiego, była u wielu lekarzy, dermatologów i dietetyków. Smarowała się miodem, piła zioła chińskie a nawet łykała sterydy – wszystko na nic. Zbawieniem okazał się marketing szeptany w postaci przyjaciela, Jake’a, który polecił jej dwa produkty drogeryjne, które razem kosztują nieco ponad 50 złotych. U niego sprawdził się peeling z 7% kwasem glikolowym, kwasami aminowymi, aloe vera, żeń-szeniem i tasmańskim pieprzem oraz krem nawilżający CeraVe. Kobieta stwierdziła, że nie zaszkodzi jej spróbować. Kosmetyki możesz kupić TUTAJ (KWAS) i KREM .

ZOBACZ TEŻ: Na pierwszy rzut oka wydaje się idealna, ale… spójrz na jej pośladki

Mężczyzna polecił jej nakładanie peelingu na wacik i czekanie, aż kwas wyschnie. Po tym czasie kobieta smarowała wacikiem skórę przez około 1,5 minuty. Przyznaje jednak, że początkowo miejsca zaognione bolały kontakcie z kwasem, ale po pewnym czasie ból mijał. Przez kolejne 3 dni kobieta stosowała kwas wraz z kremem nawilżającym i zobaczyła faktyczną różnicę. Zdjęcia przed i po, możesz zobaczyć NA STRONIE BRYTYJSKIEGO COSMO .

I chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, to kobieta przyznaje, że po pewnym czasie skóra przyzwyczaiła się do kosmetyków i przestały działać. Postanowiła je odstawić i niedługo zamierza do nich wrócić, aby ponownie cieszyć się zdrową, wolną od egzemy skórą.

Mieliście kiedyś problemy z egzemą?