Kosmetyki diy to prosty sposób na naturalną pielęgnację. Domowa maseczka czy peeling dają nam gwarancję, że składniki, z których korzystamy są pozbawione parabenów i sztucznych barwników. W końcu do ich przygotowania używamy świeżych owoców i warzyw. Często korzystamy też z produktów, które znajdziemy w kuchennej szafce, np. oleju kokosowego czy oliwy z oliwek.

O ile o pierwszym z wymienionych składników mówiło się już wiele, to oliwa z oliwek wciąż pozostaje pewną tajemnicą. Jest powszechnie używana do przygotowywania peelingów czy masek na włosy i skórę, ale czy taki sposób jej wykorzystania na pewno jest dobry dla wszystkich?

SŁONECZNIKOWE PAZNOKCIE: PIĘKNA INSPIRACJA NA LATO

Oczywiście oliwa z oliwek ma wiele cennych właściwości – to bogate źródło kwasów tłuszczowych, witaminy A, D i E oraz przeciwutleniaczy. Ale czy jej działanie jest tak samo dobre, gdy stosujemy ją zewnętrznie. Wszystko zależy od tego w jaki sposób wykorzystujemy ją w pielęgnacji.

Oliwa z oliwek ma gęstą, lepką konsystencję, dlatego dobrze sprawdzi się jako środek nawilżający. Kilka kropel oliwy można wsmarować w spierzchnięte, popękane usta. Można wykorzystać ją także do olejowania włosów. Wystarczy wetrzeć ją w kosmyki, skupiając się przede wszystkim na końcówkach. Stosowana regularnie szybko przyniesie efekt w postaci nawilżonych, sprężystych włosów.

Jednak z jej stosowania powinny zrezygnować osoby ze cerą skłonną do trądziku, ponieważ może ona zapychać pory, tym samym doprowadzając do pogorszenia się stanu skóry.

DODATEK DO KĄPIELI, MASECZKA I PEELING – POTRZEBUJESZ TYLKO JEDNEGO PRODUKTU

Sam wybór odpowiedniej oliwy również jest bardzo istotny. Do codziennej pielęgnacji ciała najlepiej jest wybierać nierafinowaną, tłoczoną na zimno oliwę z pierwszego tłoczenia. Dzięki temu mamy pewność, że jest pozbawiona sztucznych dodatków, a jej cenne właściwości zostały zachowane. Oliwa z oliwek sprawdza się także jako środek łagodzący po opalaniu. Wystarczy dodać kropel do kąpieli. Jej silne właściwości antyoksydacyjne pomogą zwalczyć powstawanie wolnych rodników i tym samym zachować młody wygląd skóry na dłużej.