Zapachy odgrywają istotną rolę w naszej codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Każda z nas ma swoje ulubione perfumy i chciałaby, aby ich aromat był wyczuwalny na skórze jak najdłużej. Niestety, bardzo często bywa tak, że zapach przestajemy czuć na sobie już po krótkim czasie, a osoby z zewnątrz, zapytane o to, czy podobają im się nasze perfumy, odpowiadają, że trudno im to stwierdzić, ponieważ aromat jest znikomy. Dlaczego tak się dzieje?

Co kolor włosów mówi o tobie?

Dlaczego perfumy na mnie nie pachną?

Słaba jakość perfum

Istotnym czynnikiem jest jakość twoich perfum. Te słabsze i tańsze zawierają niższe stężenie olejków zapachowych, a zatem ulatniają się ze skóry szybciej. Zwróć także uwagę na to, czy perfumy nie są przeterminowane.

Nawyki pielęgnacyjne

Istotny wpływ na zapach perfum ma również twoja rutyna pielęgnacyjna. Korzystanie z różnych produktów do pielęgnacji ciała, takich jak mydła, balsamy, czy olejki wpłynie na trwałość aromatu. Nawilżona skóra będzie pachniała dłużej niż ta odwodniona.

Typ i pH skóry

Osoby, które mają suchą skórę, będą „zatrzymywały” na sobie zapach perfum krócej niż ci, którzy mają skórę tłustą lub mieszaną. Wynika to z procesu utrwalania zapachu w tłuszczach, a sebum stanowi doskonały utrwalacz aromatu. Istotne jest również pH skóry. Im bardziej jest neutralne, tym perfumy będą dłużej wyczuwalne. I analogicznie: im bardziej zaburzone pH (np. w wyniku przyjmowanych leków, czy używek, takich jak alkohol czy papierosy), tym zapach ulotni się szybciej.

Karnacja

Im jaśniejsza skóra, tym aromat perfum jest mniej i krócej wyczuwalny. Osoby o ciemniejszych cerach niż alabastrowa czy porcelanowa, będą dłużej cieszyć się ulubionym zapachem.

Te perfumy działają jak afrodyzjaki. Będą strzałem w dziesiątkę na jesienne randki ♥