Malowanie na papierowych kubkach po kawie od niedawna jest popularnym trendem na całym świecie. Zaczęło się niewinnie – kilku miłośników kawy postanowiło pomalować kubek po swoim ulubionym napoju. Niedługo później w kawiarniach na całym świecie ludzie zaczęli dekorować kubki Starbucks® ciekawymi wzorami, rysunkami i napisami.

Starbucks® postanowił zachęcić wszystkich smakoszy kawy w Polsce do przemiany kultowego białego kubka Starbucks® według własnego pomysłu. Kubek jest jeden, a pomysłów niezliczona ilość! Każdy może przelać na papier swój własny pomysł – jedyną granicą jest Twoja wyobraźnia. Smak i aromat perfekcyjnie przygotowanych napojów w kawiarniach Starbucks® na pewno dostarczy wielu inspiracji artystycznych i pomoże stworzyć niezwykły Kubek Sztuki!

Aplikacja Cup Art oraz konkurs dla klientów Starbucks®

Cup Art – Kubek Sztuki w Starbucks

21 stycznia ruszyła nowa aplikacja Cup Art na Facebooku, dzięki której każdy, kto pomaluje kubek Starbucks® może wziąć udział w konkursie na najciekawszy Cup Art. Zdjęcia przesłane przez uczestników konkursu na Facebooku, będą oceniane przez specjalne jury oraz użytkowników Facebooka, którzy po 5 tygodniach wybiorą najlepszą pracę. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci 3 tysięcy złotych, którą będzie mógł przeznaczyć na rozwój swoich pasji i zainteresowań.

W zdjęciu głównym wykorzystano prace:
– Agnieszki Głód ASP Warszawa
– Wojciecha Pawlińskiego ASP Warszawa
– Kuby Drożaka UAP Poznań
– Oli Dobrzyńskiej UAP Poznań