Courtney Love zamieściła na swoim Instagramie wideo, na którym wykonuje słynny utwór Britney Spears „Lucky”, którym poparła akcję #FreeBritney.

Jeszcze na początku czerwca wokalistka zwróciła się do sądu wyższej instancji w Los Angeles o to, by wydostać się spod kurateli ojca. Dopiero niedawno opowiedziała o tyranii, z jaką spotkała się ze strony Jamiego Spearsa. Fani na całym świecie solidaryzują się ze słynną piosenkarką pop w ramach ruchu #FreeBritney. Teraz swój sprzeciw wyraziła żona Kurta Cobaina Courtney Love, która wykonała hit z 2000 roku.

Utwór, który wybrała Love, nie jest przypadkowy i bardzo dobrze oddaje aktualną sytuację Britney Spears. „She’s so lucky, she’s a star But she cry, cry, cries in her lonely heart, thinking If there’s nothing missing in my life…” Opowiada o gwieździe muzyki, której sława zniszczyła życie. W pewnym momencie wykonywania piosenki „Lucky” Courtney Love przerwała i rozpłakała się ze wzruszenia. Nagranie spotkało się z pozytywnym odbiorem i licznym poparciem ze strony fanów.

Problemy Britney Spears ciągną się już od… 13 lat, kiedy ojciec wokalistki wraz z adwokatem uzyskali kontrolę nad jej „życiem”. Dodatkowo dwójka pilnowała majątku piosenkarki, szacowanego na ponad 60 milionów dolarów. Po rezygnacji prawnika Jamie Spears samodzielnie zarządzał finansami, kiedy jego córka zmagała się z depresją i osobistymi problemami.

Fani gwiazdy pop domagają się zdjęcia kurateli ojca i dlatego zainicjowano kampanię #FreeBritney. Prócz Courtney Love 39-latkę wspierają inne osobistości show-biznesu m.in. Mariah Carey, Christina Aguilera, Miley Cyrus czy Paris Hilton.