Velma ze „Scooby-Doo” to oficjalnie lesbijka! Najmłodsza członkini Tajemniczej Spółki w najnowszym odcinku serii zakochuje się w nowo poznanej dziewczynie. Twórcy popularnej kreskówki dali jasno do zrozumienia, że Velma Dinkley jest osobą nieheteronormatywną.

„Stranger Things” czy „Squid Game”? Netflix zdradza, który serial jest najpopularniejszy w historii

W sieci pojawił się film z „Scooby-Doo! Cukierek albo psikus”, nowej odsłony historii grupy przyjaciół, która wspólnie ze swoim psem rozwiązuje zagadki kryminalne.

Velma ze „Scooby-Doo” dokonała coming-outu!

W filmie „Scooby-Doo! Cukierek albo psikus” pojawiła się scenka, gdzie wyraźnie widać reakcję Velmy na nowo poznaną kostiumografkę Coco Diablo. Twórcy dali jasno do zrozumienia, że najsprytniejsza członkini Tajemniczej Spółki to lesbijka. Velma ze „Scooby-Doo” i jej orientacja tak naprawdę od dawna były… tajemnicą poliszynela.

Fani od początku byli przekonani, że Velma Dinkley jest lesbijką, ale dotychczas nie było na to dowodów. Już w 2001 roku w pierwszej wersji mojego scenariusza Velma była lesbijką. Studio zaczęło jednak rozmywać wątek, później to wycięto, aż wreszcie Velma dostała chłopaka w sequelu — przyznał na łamach „Variety” James Gunn, twórca filmów z serii „Scooby-Doo”.

„Scooby-Doo! Cukierek albo psikus”. Kiedy premiera?

Teraz w najnowszej produkcji „Scooby-Doo! Cukierek albo psikus” reakcja Velmy na dopiero co poznaną dziewczynę rozwiewa wszelkie wątpliwości. Właśnie ta scena została bardzo dobrze przyjęta przez osoby LGBT+. Światowa premiera filmu na VOD została zaplanowana na 18 października 2022 roku.

„Scooby-Doo” to popularna seria kreskówek i filmów powstała w 1969 roku za sprawą Joego Ruby’ego i Kena Spearsa na zamówienie studia Hanna-Barbera. Głównymi bohaterami są dog niemiecki Scooby-Doo oraz czwórka przyjaciół: Fred Jones, Daphne Blake, Velma Dinkley i Kudłaty Rogers. W niektórych odcinkach pojawiał się również siostrzeniec Scooby’ego, Scrappy Doo. Grupka rozwiązuje różne zagadki kryminalne z duchami w tle. Czasami występowały też zjawiska nadprzyrodzone.