Każda z nas choć raz to przeżyła – nieudany prezent na Gwiazdkę czy z innej okazji. Uprzejmość wymaga, by grzecznie podziękować i przynajmniej udawać, że podarunek jest trafiony. Tylko co potem? Opcji jest kilka. Oto, co możesz zrobić w nietrafionym upominkiem:

Odłożyć

Tak po prostu. Schować i udawać, że się go nie dostało. Z tym, że to kolejna rzecz, która zabiera miejsce w Twoim domu.

Dać komuś innemu

Ty może nie ucieszysz się z kolejnego różowego sweterka, ale są osoby, którym taka rzecz się przyda. Dlaczego by nie oddać upominku komuś w gorszej sytuacji i przy okazji mieć świadomość, że zrobiło się dobry uczynek?

Sprzedać

Od czego mamy Allegro? Po świętach aż roi się tam od nietrafionych prezentów. Dla innych to zakupowa gratka, dla sprzedających zaś okazja, by choć częściowo spieniężyć nieudany prezent.

A może się przyda?

Prezent możesz przerobić lub znaleźć dla niego inne zastosowanie. Koniecznie zajrzyj do naszego działu „zrób to sam” (tutaj) – może natrafisz na jakąś inspirację.

Wymień

Czy to nietakt prosić o paragon, by móc wymienić towar? Zależy, od kogo otrzymujemy prezent. Bliscy, którym zależy na tym, byśmy byli zadowoleni z podarunku, na pewno się nie obrażą, gdy zasugerujemy, że np. wolelibyśmy inny kolor. Uważaj jednak – często na zwrot lub wymianę masz tylko 14 dni.

A może macie pomysł na to, jak wykorzystać nieudany prezent? Czekamy na Wasze komentarze.