Na świecie praktycznie nie ma kobiety, która byłaby w stanie uzyskać trwaly, a jednocześnie piękny makijaż, bez nakładania na siebie tysiąca warstw kosmetyków. Jak to zrobić? Dziś z pomocą przychodzi nam makijażysta Beyonce, Sir John.

Kiedy my jak zwykle użyłybyśmy swojego ulubionego pudru i rozświetlacza, by podkreślić strategiczne punkty na twarzy, Sir John zaproponowałby coś zupełnie innego. Jego zdaniem, by osiągnąć najlepszy i najtrwalszy efekt makijażu, powinnyśmy zastosować tzw. metodę „kanapki”. O co chodzi? Już tłumaczymy.

ZOBACZ TEŻ: KONIEC DEBATY O DŁUGOŚCI WŁOSÓW BEYONCE! PRAWDĘ UJAWNIŁA JEJ MATKA!

Najpierw zaaplikuj na twarz bogaty w wartościowe składniki krem nawilżający, ale nie czekaj, aż się wchłonie. Zamiast tego wizażysta radzi, by od razu przystąpić do nakładania podkładu- za pomocą rąk, beauty blendera lub pędzla. Oto pierwszy krok w kierunku lepszej trwałości makijażu.

Kiedy skończę już cały makijaż – nałożę puder, bronzer, róż, wszystko – mieszam kilka kropli rozświetlacza w płynie z kremem nawilżającym i nakładam na całą twarz, POZA strefą T – powiedział Sir John. Oto właśnie metoda „kanapki”, która sprawi, że nasz make-up stanie się dużo bardziej trwały niż zwykle.

Jakie inne rady ma dla nas makijażysta Beyonce? Okazuje się, że Sir John uwielbia np. używać kremu pod oczy w TOTALNIE nieoczywistych miejscach. Moim tajnym trikiem jest nakładanie kremu przeciwzmarszczkowego na usta– zdradził. Dzięki temu stają się one dużo gładsze, a także doskonale nawilżone. Wizażysta zaleca również rozgrzewanie korektora w dłoniach, zanim zaczniemy nanosić go pod oczy, aby poprawić konsystencję produktu. Dzięki temu sprytnemu trikowi, korektor będzie wyglądał bardzo naturalnie – niczym druga skóra – dodał Sir John.

ZOBACZ TEŻ: INTERNAUCI DZIĘKUJĄ BEYONCE ZA TO ZDJĘCIE! SĄ ZASKOCZENI, ŻE MA AŻ TYLE

No cóż, patrząc na doskonały makijaż u Królowej Popu, aż żal byłoby nie spróbować tych wszystkich metod.