2020 rok zupełnie zmienił naszą codzienność. Pandemia koronawirusa spowodowała, że rzeczywistość wokół nas odmieniła się diametralnie. Ten rok pokazał nam wszystkim, że plany na przyszłość to dosyć mglista wizja, a wszystko może zmienić się dosłownie z dnia na dzień. W tych specyficznych, pandemicznych czasach zupełnie przeorganizowaliśmy każdy aspekt życia – od przejścia na pracę zdalną, aż po wykształcenie nowego sposobu kontaktu z najbliższymi i zupełnie inne formy spędzania wolnego czasu. Przemiany te dotyczą także tak prozaicznych  rzeczy jak robienie zakupów, uprawianie sportu czy dbanie o urodę. A jeśli chodzi o ostatni z wymienionych punktów – tu również nastąpiło spore zwrotów. Trendy urodowe 2020 preznetują się zupełnie inaczej niż jeszcze rok temu.

W większości dotyczą głównie sposobów na samodzielne zadbanie o urodę. Zamknięcie i ponowne otwarcie salonów kosmetycznych nauczyło nas, że pora wziąć sprawy we własne ręce. Wiele z nas spróbowało zabawy z domowymi kosmetykami, a niektórzy odkryli w sobie talent manikiurzytski. Nie obyło się również bez samodzielnego zakrycia odrostów czy podcięcia końcówek. Oto kilka najpopularniejszych haseł, które wpisywaliśmy w wyszukiwarki internetowe w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Trendy urodowe 2020 zaskakują!

Velvet nails – cudny manicure na święta, który pasuje do każdej stylizacji

Trendy urodowe 2020

2020 był rokiem pytań dotyczących pielęgnacji włosów i skóry. Jedno z najpopularniejszych dotyczyło tego czym są kwasy AHA i jak działają na cerę. Mimo że w ostatnich latach uwaga skierowana była głównie na peelingi chemiczne to właśnie alfahydrokwasy stały się gorącym tematem wśród entuzjastek piękna na całym świecie. To po te preparaty sięgałyśmy najchętniej, chcąc delikatnie oczyścić cerę, pozbyć się martwego naskórka, wygładzić i wyrównać koloryt.

Jak farbować włosy w domu – oto hasło, które biło rekordy popularności. Zamkniecie salonów fryzjerskich zmusiło nas do tego, aby samodzielnie zająć się odrostem. Wiele z nas poszło jeszcze dalej w tych eksperymentach, sięgając po pastelowe, zmywalne kolory farb do włosów.

Kiedy salony fryzjerskie pozostają zamknięte, nie pozostaje nic innego jak obejrzenie tutorialu, z którego dowiemy się – jak obciąć męskie włosy w domu. Siła tego hasła byłą niesłuchanie wysoka! Jak widać potencjał fryzjerki drzemie w niejednej z nas.

Kolejne hasło, które bardzo często pojawiało się w wyszukiwarce brzmi – jak obciąć grzywkę w domu. A odpowiedzi na to pytanie jest mnóstwo. Internet został zalany filmikami dziewczyn, które pokazywały na własnych włosach jak samodzielnie podciąć pasma i odświeżyć swój wygląd.

W 2020 roku cały świat żył pandemią koronawirusa. Nie ma więc nic dziwnego z tym, że popularnymi hasłami były również te dotyczące środków bezpieczeństwa. Jak zrobić płyn antybakteryjny oraz jak zrobić maseczkę bez szycia to hasła, które również znalazły się na górze listy.