Hybrydowe paznokcie to jedna z najpopularniejszych form stylizacji paznokci. Kobiety uwielbiają je przede wszystkim za niesamowitą trwałość. Starannie wykonany manicure utrzymuje się nawet do dwóch tygodni. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można cieszyć się pięknymi, zadbanymi dłońmi. Gorzej jednak, kiedy salon, do którego zapiszemy się na manicure nie do końca wie, w jaki sposób się do tego zabrać.

Taka sytuacja spotkała Emmę Jones. Kobieta umówiła się do jednego z pobliskich salonów kosmetycznych, sądząc, że otrzyma starannie wykonany manicure. Problemy zaczęły się już na samym wstępie. Kiedy poprosiła o to, by jej paznokcie miały okrągły kształt, nie przypuszczała jeszcze w jaki sposób zinterpretuje to kosmetyczka, wykonująca zabieg.

„TEST KRZYŻA” ZDRADZA, JAK WIDZĄ CIĘ INNI. POKAŻE TEŻ, CZEGO OCZEKUJESZ OD ŻYCIA

Kobieta nie mogła uwierzyć w to, co otrzymała. Zamiast jednego z najbardziej popularnych kształtów, otrzymała zaokrąglenie, które obejmowała cały obszar paznokcia, łącznie ze skórkami. Johnes tłumaczyła, że nie sama nie wie jak to się stało, ponieważ podczas wizyty w salonie była bardzo rozkojarzona. Niedawno wróciła z wakacji i przez cały czas trwania wizyty opowiadała o swoich wrażeniach. A kiedy pod koniec zabiegu zobaczyła efekt, była załamana.

Cała sytuacja wygląda komicznie, ale w rzeczywistości było to bardzo niebezpieczne. Na fotogarfii przedstawiającej niefortunny manicure widać, że skórki wokół paznokcia są napuchnięte i mocno zaczerwienione.

5 CHORÓB, KTÓRE ZABIJĄ CIĘ W CIĄGU DOBY

Wygląda to nie tylko mało etetycznie, ale także jest niebezpieczne dla zdrowia. Skórki wokół paznokci chronią przed bakteriami i zanieczyszczeniami, a nakładając na nie grube warstwy lakieru, można doprowadzić do powstania groźnej w skutkach infekcji.

KOBIETY LECZĄ INFEKCJE INTYMNE W DZIWNY SPOSÓB. LEKARZE ZAŁAMUJĄ RĘCE