„Dom Gucci” nie spodobał się również rodzinie Gucci, która wydała oficjalne oświadczenie. Tom Ford przyznał, że nie jest pewien, czym jest ten film i porównał go do przeżycia… huraganu.

Błędy w hicie kinowym Spencer. Fani i przyjaciele Lady Di oburzeni

Tom Ford krytykuje „Dom Gucci” Ridleya Scotta

W swoim felietonie na portalu Air Mail Tom Ford podzielił się wrażeniami na temat produkcji Ridleya Scotta. 60-letni Teksańczyk w przeszłości związany z marką Gucci, zaznaczył jednak, że jego ocena może być stronnicza.

– Wyreżyserowany przez mistrza filmowego Ridleya Scotta, z udziałem Lady Gagi, Adama Drivera, Ala Pacino, Jeremy’ego Ironsa, Jareda Leto i Salmy Hayek, film jest… cóż, nadal nie jestem do końca pewien, co to właściwie jest, ale gdy wyszedłem z kina, czułem się jakbym przeżył huragan. Czy była to farsa, czy porywająca opowieść o chciwości? Często śmiałem się na głos, ale czy powinienem? – zastanawia się Tom Ford.

„Dom Gucci” i plejada gwiazd

Były pracownik legendarnej marki skrytykował gwiazdy występujące w filmie, szczególnie Ala Pacino (Aldo Gucci) i Jareda Leto (Paolo Gucci). Ford pochwalił z kolei Lady Gagę, która wcieliła się w postać Patrizii Reggiani, która zleciła morderstwo byłego męża. Amerykanin nie krył jednak swojego zdania i porównał produkcję Ridleya Scotta do programu rozrywkowego „Saturday Night Live”.

Tom Ford dołączył do włoskiego domu mody w 1989 roku. Z kolei od 1994 roku pełnił rolę dyrektora kreatywnego marki Gucci. Odszedł z firmy w 2004 roku i od tamtego czasu projektuje pod własną nazwą – Tom Ford. Dobrze znał Maurizo Gucciego, który został zamordowany na schodach swojego biura w Mediolanie.

Polska premiera filmu „Dom Gucci” odbyła się 26 listopada 2021 roku.

Sonda

dom gucci

Oglądaliście już film „Dom Gucci”?