To chyba żadna nowość, że takie napoje, jak kawa, herbata i wino sprawiają, że nasze zęby tracą swoją naturalną biel. O papierosach już nie wspominając! Co gorsze, wśród produktów, które codziennie jemy, znajduje się jeszcze więcej takich, które mają negatywny wpływ na stan naszego uzębienia.

Uwaga na owoce i warzywa!

Cytując prof. Ewę Iwanicką-Grzegorek, adiunkta w Katedrze Stomatologii Zachowawczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego:
„Posiadanie pięknego, białego uśmiechu jest tym, co każdy z nas odbiera pozytywnie. Oprócz czynników wewnątrzustrojowych i odkładającego się kamienia nazębnego, biel uśmiechu psują nieestetyczne przebarwienia pochodzenia zewnętrznego. Problem ten dotyczy ponad 1/3 osób odwiedzających gabinet stomatologiczny. Przebarwienia powstają, ponieważ twarde tkanki zęba, w tym szkliwo, są w pewnym stopniu przepuszczalne dla płynów i substancji barwiących, zawartych w kawie, herbacie, czerwonym winie, niektórych warzywach i owocach – jak marchew, pomidory, szpinak czy buraki, a także napojach. Największy przepływ obserwuje się w przestrzeniach międzypryzmatycznych szkliwa. Przestrzenie te wypełnione są substancjami organicznymi, które zachowują się jak „gąbka”, co ułatwia przenikanie przez nie płynów z jamy ustnej. Przebarwienia spowodowane czynnikami zewnątrzustrojowymi możemy usuwać stosując odpowiednie pasty do zębów. Na rynku są już dostępne rozwiązania, które nie tylko skuteczne przywracają biel naszym zębom, ale także wzmacniają szkliwo i są bezpieczne w codziennej higienie jamy ustnej”

Okazuje się więc, że spektrum produktów niekorzystnie wpływających na nasz uśmiech mocno nam się poszerza, ale przecież trudno zrezygnować ze wszystkich tych zdrowych owoców i warzyw, które są przy okazji pyszne.

Jak chronić zęby przed przebarwieniami?

Po pierwsze, możemy udać się do dentysty na zabieg wybielania. Przynosi on szybki rezultat, ale jest kosztowny. Należy też pamiętać, że zabieg trwale osłabia szkliwo i wiązania kolagenowe w zębach. W rezultacie, takiej metody wybielania zębów nie należy stosować wybielania nie należy stosować częściej niż 1-2 razy w życiu, szczególnie w przypadku posiadaczy wrażliwych zębów.

Drugą sprawą jest systematyczna i właściwa higiena jamy ustnej – to absolutna podstawa pięknego, białego uśmiechu. Jednak, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Blend-a-med, dokładnie szczotkuje zęby zaledwie 57% osób. Co trzecia regularnie odwiedza dentystę, a co piąta (22%) stosuje pasty do wybielania zębów.

I po trzecie, warto skupić się na usunięciu powierzchownych przebarwień, co zapewni nam efekt wyraźnego wybielenia. Jak zrobić to niewielkim kosztem? Wystarczy codziennie stosować pielęgnującą pastę usuwającą tego typu przebarwienia. Mimo to wiele z nas często waha się przed zastosowaniem produktów wybielających w obawie o ich wpływ na stan czy wrażliwość szkliwa. Przetestujcie jednak pasty Blend-a-med z opracowaną wraz z naukowcami formułą Active Mineral Complex™. Zapewnia ona zębom śnieżną biel przy jednoczesnym wzmocnieniu szkliwa. Pasta jest dostępna w dwóch wariantach: Blend˗a˗med 3D White Whitening Therapy Enamel Care doskonale wybiela zęby, a przy tym wzmacnia i chroni szkliwo. Z kolei Blend˗a˗med 3D White Whitening Therapy Sensitivity Care dodatkowo pielęgnuje wrażliwe zęby.

Co szkodzi Twoim zębom? Będziesz zaskoczona!

Skuteczność tych past opiera się na trzech składnikach. Krzemionka delikatnie usuwa przebarwienia i poleruje zęby, fluorek sodu pielęgnuje osłabione szkliwo i wzmacnia zęby, natomiast surfaktant pozostawia uczucie czystości i świeżości po użyciu pasty. Już po kilku tygodniach używania zauważamy wyraźną różnicę i nareszcie nie musimy się obawiać szerokiego uśmiechu!

Artykuł sponsorowany