Źle dobrany biustonosz to nie tylko dyskomfort, wpijające się w ramiona ramiączka i zdeformowany biust. To również – a może przede wszystkim – niebezpieczeństwo zmian chorobowych. Kobietom, które noszą zbyt ściśnięte ramiączka, często dokuczają dolegliwości barków i ramion oraz skurcze okolicy karku, a także bóle głowy.

W dalszej perspektywie złe rozłożenie ciężaru piersi poprzez dobór za małej miseczki lub złego obwodu może nawet przyczynić się do uszkodzeń części piersiowo-krzyżowej kręgosłupa oraz powstawania torbieli, a nawet raka piersi.

Mówi się, że statystyczna Polka najchętniej wybierze rozmiar 75B, ale nie znaczy to, że taki rozmiar powinna nosić.

 – W świadomości Polek utwierdził się rozmiar 75-B jako ten, który powinny mieć. Po przeprowadzeniu brafittingu okazuje się, że ten rozmiar to nie jest 75-B, tylko tym rozmiarem jest 65-D, 70-D, a nawet 70-E – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Joanna Tylicka, brafitterka firmy bieliźniarskiej Panache.

Najczęstszym błędem popełniamym przez Polki jest zbyt szeroki obwód stanika. Kobiety często też wybierają zbyt małe miseczki. Lista błędów jest tak naprawdę dużo dłuższa. Czytaj więcej: Najczęstsze błędy popełniane przy doborze biustonosza

– Ten biust może się wylewać, może gdzieś odstawać, poza tym jest za mocno ściśnięty i robi się tutaj tak zwana monopierś, czyli biust jest po prostu za mocno zebrany i źle wyeksponowany – podkreśla brafitterka.

Tutaj przeczytacie o tym, jak idealnie dobrać biustonosz

 

Co powoduje źle dobrany biustonosz?

Co powoduje źle dobrany biustonosz?