Na pewno będzie dla Was zaskoczeniem fakt, że aż 35% kobiet na świecie mierzy się z problemami, jakie niesie za sobą tłusta oraz mieszana skóra. Niechciane skazy, zbyt mocny blask i wiecznie przytkane pory to tylko wierzchołek góry lodowej. Są jednak takie składniki, które skutecznie walczą z tymi problemami. Oto one!

ZOBACZ TEŻ: SKÓRA TŁUSTA – JAK JĄ WŁAŚCIWIE PIELĘGNOWAĆ?

Oczywiście najlepiej poradzą sobie z tym proste, naturalne składniki, które są delikatne i skuteczne. W problemach cery tłustej i mieszanej, najlepiej radzą sobie takie jak ekstrakt z winogron, naturalny kwas salicylowy, woda różana oraz olejki eteryczne z lawendy, które razem skutecznie trzymają niechciany blask na dystans.

Dlaczego powinnaś wybierać produkty z przynajmniej jednym z tych składników?

1. Naturalny kwas salicylowy
W przeciwieństwie do innych rodzajów kwasu salicylowego, zawiera naturalną formę, która odblokowuje i napina pory, co pomaga poprawić strukturę skóry.

2. Organiczna woda różana
Cudownie reguluje poziom oleju w skórze i wstrzymuje produkcję sebum. Ma też swój wkład w pracę nad pięknym, promiennym blaskiem skóry.

3. Olejki eteryczne i polifenole z pestek winogron
Działają oczyszczająco i przeciwdziałają wszystkim bakteriom, które powodują niechciane wypryski. Pomaga też minimalizować pory oraz rozjaśnia cerę.

4. Organiczna woda z winogron
Łagodzi podrażnienia i koi efekty wpływu stresu na naszą skórę. Dodatkowo, pomaga w ograniczeniu nadprodukcji oleju, który tak mocno nabłyszcza naszą skórę.

ZOBACZ TEŻ: KROSTKI PO DEPILACJI? LEPIEJ PRZECZYTAJ CO OZNACZAJĄ

Jakie są Wasze sprawdzone sposoby na walkę z tłustą cerą? Dajcie znać w komentarzach!