Jeżeli myślimy o kształcie swojej twarzy, to zazwyczaj w kontekście doboru odpowiedniej fryzury i makijażu. Chcemy jednocześnie uwydatnić i zamaskować pewne cechy. Niewiele kobiet zastanawia się jednak i w ogóle ma pojęcie o tym, że kształt twarzy wskazuje na temperament, stan zdrowia i inteligencję.

Jesteś ciekawa, jakie jeszcze informacje możesz o sobie wyczytać na podstawie kształtu twarzy? Przejrzyj ten przewodnik.

Twarz okrągła

Twoje mocne strony to konsekwencja w działaniu i analityczny umysł, a co do słabości, musisz zwrócić większą uwagę na pamiętliwość w stosunku do ludzi, którzy cię skrzywdzili, i małą odporność na krytykę.

Oprócz tego posiadaczki okrągłych twarzy zazwyczaj są przyjacielskie i troskliwe. Jak można się domyślić, to dobrze wpływa na budowanie relacji z innymi ludźmi.

SPRAWDZONE TRIKI DZIĘKI KTÓRYM DOBIERZESZ GRZYWKĘ DO KSZTAŁTU TWARZY

Twarz diamentowa

Jeżeli chodzi o twoje mocne strony, byłabyś świetnym przywódcą, ponieważ łatwo podejmujesz wyzwania. Niestety może ci w tym przeszkodzić skłonność do mówienia tego, co myślisz, a zatem także wypowiadania kąśliwych uwag.

Ale poza tym masz zdolności komunikacyjne i jesteś świadoma swoich potrzeb.

Twarz podłużna

Kobiety posiadające podłużną twarz są bardzo pracowite i cechuje je pragmatyzm. W związku z tym cieszą się poważaniem w najbliższym otoczeniu. Powiększa je jeszcze bardziej przyjazne nastawienie w stosunku do innych ludzi. Poza tymi, których nie lubi. W tym przypadku kobiety o podłużnych twarzach potrafią okazać niechęć.

Co do wad, trzeba jeszcze wspomnieć o zbyt łatwym uleganiu emocjom.

Twarz kwadratowa

Jesteś typem intelektualistki o wygórowanych ambicjach. Masz dużą podzielność uwagi i potrafisz być twarda w sprawach zawodowych. Twoimi słabymi stronami są emocjonalna naiwność, niecierpliwość i agresywna natura.

JAK DOBRAĆ OPRAWKI DO KSZTAŁTU TWARZY?

Twarz owalna

Cechuje cię miły, wręcz serdeczny sposób bycia. Poza tym jesteś odpowiedzialna i myślisz, zanim podejmiesz jakieś działanie. Często stawiasz na pierwszym miejscu innych ludzi, a nie siebie. Zdecydowanie potrafisz współpracować z ludźmi.

Twoimi wadami są przesadna asertywność i wybuchowa natura.

Twarz w kształcie serca

To właśnie ty jesteś duszą towarzystwa. Masz mnóstwo energii i nadajesz tempo w życiu swoim i innych. Ludzie często stawiają cię za wzór. Zdarza ci się kierować w życiu intuicją. Do twoich zalet należy również dostrzeganie dobrych cech w innych ludziach.

Twoją wadą jest łatwe przywiązywanie się do ludzi i emocjonalna naiwność.