O skórę niedoskonałą cechującą się powracającym trądzikiem należy dbać ze szczególną pieczołowitością i ostrożnością. Kosmetyki warto dobierać pod czujnym okiem specjalisty, aby jeszcze bardziej nie pogorszyć sytuacji. Latem porzucamy ciężkie podkłady i sięgamy po kremy korygujące koloryt, czyli kremy BB i CC. Czym różnią się te dwa produkty? Na który z nich postawić najlepiej, kiedy skóra jest podatna na trądzik?

Świat „alfabetycznych” kosmetyków może wydawać się nieco skomplikowany. Kremy BB pojawiły się na rynku już dawno, kremy CC właśnie podbijają serca kobiet, a w sklepach można znaleźć już nawet kremy DD. Opcje są nieograniczone, a znalezienie najlepszej dla skóry trądzikowej może być uciążliwe. Nie martw się, zebrałyśmy dla Ciebie wszystkie informacje potrzebne do dokonania wyboru i znalezienia prawdziwego skarbu.

ZOBACZ TEŻ: NIE UWIERZYSZ, JAK TA KOBIETA WYLECZYŁA TRĄDZIK! METODA BUDZI KONTROWERSJE!

Choć różnica między kremami BB a kremami CC jest subtelna i dla nieuzbrojonego w specjalistyczną wiedzę oka może być do nierozpracowania, formuły tych dwóch produktów różnią się od siebie diametralnie. Nazwa CC pochodzi od słów „color correction”, czyli korekta koloru. Produkty te są specjalnie zaprojektowane dla skóry trądzikowej i borykającej się z wypryskami.

Ukrywają, a nawet niekiedy leczą zaczerwienienia i niedoskonałości. Właśnie dlatego to one są idealne dla skóry skłonnej do trądziku. Ich głównym zadaniem jest ukrywanie śladów plam. Zazwyczaj mają bardziej matującą formułę niż kremy BB.

ZOBACZ TEŻ: NA SKÓRZE TEJ KOBIETY POJAWIŁ SIĘ BOLESNY PRYSZCZ. KILKA TYGODNI PÓŹNIEJ UMARŁA

Po miesiącach testów wybrałyśmy listę naszych kremowych faworytów. Poniżej znajdziecie najlepsze kremy CC dostępne na rynku.