Codziennie słyszymy informacje o narastającym poziomie zanieczyszczeń powietrza. Wszechpanujący smog, spaliny samochodowe i dym rozprzestrzeniają się w szybkim tempie. Nie bez powodu wiele osób zaczęło chodzić po ulicach z maską chroniącą drogi oddechowe przed toksynami unoszącymi się w powietrzu. Istnieje również inny sposób, który pomoże walczyć z zanieczyszczeniami. Po raz kolejny sprawdza się stwierdzenie, że wszystko co dobre, pochodzi z natury.

Chcąc zachować czyste powietrze w domowym zaciszu wystarczy zwrócić się ku naturze i wypełnić wnętrza domu doniczkowymi kwiatami. Większość z nich ma cudowne właściwości, dzięki którym działają jak filtr powietrza, usuwając niebezpieczne związki i zanieczyszczenia.

NASA przeprowadziła badanie określające, które z roślin doniczkowych wykazują najlepsze działanie. Zadziwiające może okazać się to, że na liście znalazły się popularne, ogólnodostępne odmiany roślin. Na samej górze zestawienia znalazły się:

– palma koralowa
– dracena odwrócona
– bluszcz
– chryzantema
– skrzydłokwiat

CHCESZ MIEĆ LŚNIĄCE WŁOSY? SPRAWDŹ NASZE ROZWIĄZANIE NA NATURALNY SZAMPON

Na kolejnych pozycjach roślin działających jak zielony filtr powietrza znalazły się także:

– paprotka
– daktylowiec niski
– gerbera Jamesona
– dracena wonna

Badania naukowe dowodzą, że rośliny te usuwają z powietrza niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia substancje, takie jak: ksylen, benzen, toluen i formaldehyd. Szczególnie ten ostatni ze związków chemicznych może okazać się groźny dla ludzkiego organizmu. W dużych stężeniach wywołuje pieczenie i łzawienie oczu, suchość w gardle oraz kaszel i zaburzenia czynności płuc. Źródłem jego występowania mogą być meble, panele podłogowe i wykładziny. Przebywanie w małym pomieszczeniu o dużym stężeniu tych niebezpiecznych substancji może prowadzić nawet do astmy oskrzelowej.

5 SPOSOBÓW NA DOMOWY PEELING, KTÓRY ZROBISZ SAMA! TO GENIALNY #LESSWASTE

Rośliny doniczkowe to świetny, naturalny sposób na oczyszczenie powietrza z toksyn przedostających się z zewnątrz, mebli oraz środków czystości. A w dodatku pięknie się prezentują.