Grupy krwi to zestawy antygenów obecnych na powierzchni krwinek czerwonych i innych komórek krwi. Chociaż brzmi to bardzo skomplikowanie, chyba każdy człowiek jest mniej więcej świadomy tego, co płynie w jego żyłach. Wszystko to dziedziczymy po rodzicach, a podstawowe grupy są cztery: A, B, AB oraz 0.

Czego się wstydzimy? Największe kompleksy Polek to trądzik i owłosienie

Wydaje się, że to wiedza niezbyt przydatna na co dzień i powinna interesować wyłącznie lekarzy. Japończycy są jednak innego zdania i od lat 30. XX wieku furorę w tym kraju robi tzw. Katsuekigata. To metoda opisywania osobowości człowieka wyłącznie na podstawie grupy jego krwi. Coś jak horoskop, ale w medycznym wydaniu. Jeśli jeszcze nie wiesz – sprawdź koniecznie do której z czterech grup należysz. I co to właściwie dla ciebie oznacza.

# Grupa krwi A

Katsuekigata przekonuje, że osoby z taką grupą krwi czerpią ogromną radość z pomagania. Są bardzo wrażliwe i inteligentne oraz mają skłonność do perfekcjonizmu. Uważają, że wszystko można zrobić lepiej. Chęć przypodobania się innym sprawia, że często ukrywają prawdę o sobie. To skutkuje nieśmiałością i introwertyczną naturą.

Na skórze tej kobiety pojawił się bolesny pryszcz. Kilka tygodni później umarła

# Grupa krwi B

W życiu najważniejszą wartością dla nich jest balans, czyli znalezienie czasu na pracę, dla siebie i bliskich. Można im zaufać, bo niemal nigdy nie zawodzą i dotrzymują tajemnic. Mają w sobie mnóstwo wrażliwości i ambicji, są także świetnymi liderami. W życiu kierują się przede wszystkim logiką, a ich działanie zawsze nastawione jest na cel.

# Grupa krwi AB

Trudno im usiedzieć w miejscu, bo bardzo szybko się nudzą. Prowadzą aktywne życie i są uzależnieni od adrenaliny. Równocześnie są osobami odpowiedzialnymi i popularnymi – ludzie do nich lgną. Nie interesują ich utarte schematy, bo wszystko robią po swojemu. Mają skłonność do ryzyka i nigdy się nie poddają.

# Grupa krwi 0

Dla nich liczy się przede wszystkim wolność. Nie lubią ludzi i sytuacji ograniczających ich swobodę. Samotność ich nie przeraża, bo osoba z tą grupą krwi świetnie czuje się we własnym towarzystwie. Są odważni, pewni siebie i mają silną intuicję, dzięki czemu potrafią przewodzić innymi. Nie brakuje im energii i umiejętności koncentracji. Wszystko się zgadza?