Przez większą część roku zdarza nam się o nich zapominać. Pozostają w ukryciu, więc ich kondycja nie ma większego znaczenia. Mogą wyglądać byle jak, pod warunkiem, że nie sprawiają bólu przy chodzeniu. Mowa o stopach, które wraz ze wzrostem temperatury na zewnątrz stają się coraz bardziej widoczne.

Nie wszyscy jednak mają możliwość noszenia modnych klapków i sandałów. Ich kończyny są tak zaniedbane, że lepiej nie wystawiać ich na światło dzienne. Ona aż za dobrze o tym wie. Kobieta uwieczniona na szokującym nagraniu cierpi na nadmiar zrogowaciałego naskórka.

Z TAKIMI PAZNOKCIAMI NIE ODSŁANIAJ STÓP. FACECI WZDRYGAJĄ SIĘ NA SAM WIDOK

Złośliwi twierdzą, że jej pięty bardziej przypominają kopyta, niż ludzkie stopy.

Nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że o tym nagraniu mówią dzisiaj wszyscy. A przynajmniej większa część Internetu. W zaledwie kilka dni film zdobył niemal 20 milionów wyświetleń i 500 tysięcy komentarzy. Widzimy na nim stopę kobiety cierpiącej na tzw. modzel.

To nic innego, ale duże zgrubienie warstwy rogowej naskórka. Powstaje zazwyczaj poprzez ucisk, do którego przyczynia się m.in. płaskostopie czy zbyt ciasne obuwie. Zmiany należy regularnie usuwać i nawilżać.

ODRAŻAJĄCE I NIEZWYKŁE METAMORFOZY STÓP. O TYM, CO AKTUALNIE GRZEJE INTERNET

Ona chyba zapomniała o jakiejkolwiek pielęgnacji.

Jej stopy są już niemal w całości pokryte martwym naskórkiem, który stwardniał i zmienił kolor na żółty. Miejscami także popękał. Choć wygląda to bardzo nieestetycznie – internauci nie mogą się od tego oderwać.

„Zrobiło mi się niedobrze, ale ciągle wracam do tego nagrania”. „Chciałabym zobaczyć zabieg usunięcia tej zrogowaciałej skóry”. „Odczuwam dziwną satysfakcję patrząc na to”. „Obrzydliwe i fascynujące” – czytamy w komentarzach.

DLACZEGO WARTO ZROBIĆ PEDICURE ŻELOWY? WSZYSTKO O ZADBANYCH STOPACH!

Ty też potrafisz na to spokojnie patrzeć?