Podkrążone oczy i nieestetyczne cienie pod oczami to zmora wielu z nas. Zapewne przetestowałyście już wiele korektorów, które pomagają zamaskować niechciane sińce. Maskowanie to ostateczność – czas przyjrzeć się przyczynie.

Co powoduje cienie pod oczami?

Cienie i worki w okolicy oczu to defekt kosmetyczny, z którym raz na jakiś czas walczy praktycznie każda kobieta. Różne są przyczyny ich powstawania. Najczęściej jest to skutek zmęczenia, nieprzespanej nocy, a także z pozoru tak niewinnej czynności jak niezmywanie makijażu przed położeniem się do łóżka. Czasem jednak winna jest też biologia. Naskórek pod oczami jest bowiem bardzo cienki, ma niewiele gruczołów łojowych, a włókna kolagenowe i elastynowe są w tym miejscu słabe. Jeżeli mamy więc płytko położone i szerokie naczynia krwionośne, to naskórek nie jest w stanie ich „zakryć”.

Wyklucz problemy zdrowotne

Postaraj się ustalić, z jakiego powodu masz podkrążone oczy. Może jest to uwarunkowane genetycznie, a może żyjesz w stresie i się nie wysypiasz? Kolejnym krokiem jest wizyta u alergologa – być może przyczyną podkrążonych oczu jest uczulenie. Kiedy wykluczysz zdrowotne przyczyny zajmij się niwelowaniem istniejącego problemu.

ZOBACZ TEŻ: WIEDZIAŁYŚCIE, ŻE KIM KARDASHIAN MA TAKIE CIENIE POD OCZAMI? (FOTO)

Okłady z ogórka i herbaty

Długi sen i stosowanie odpowiednich kosmetyków powinno pomóc uporać się z silnymi zacienieniami. Stosuj też okłady na oczy. Kładź na zamknięte powieki po plasterku świeżego ogórka lub chłodne torebeczki herbaty i trzymaj je przez 10-15 minut. Ważne jest, by czynność tę wykonywać regularnie.

Dieta bogata w witaminy

Pamiętaj, by dużo pić! Odwodniona cera jest delikatniejsza, skóra cieńsza i żyłki są na niej bardziej widoczne. Postaw na zdrową dietę bogatą w witaminy – jedz dużo warzyw i wspomóż się suplementacją.

Dbaj o skórę wokół oczu

Zawsze chroń skórę przed słońcem. Używaj kremu z filtrem i noś okulary przeciwsłoneczne. Postaw na krem rozjaśniający okolice oczu – odpowiedni będzie ten z kofeiną, czy białą herbatą. Pokochasz również olejek różany.

Joga twarzy i mezoterapia

Twoje oczy może uratować joga twarzy. Regularne ćwiczenia wzmocnią mięśnie wokół oczu i pozytywnie wpłyną na skórę. Jeśli Twoje cienie są wyjątkowo widoczne, możesz zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej odpowiednim preparatem rozjaśniającym.