Cosmopolitan po raz kolejny nas zaskoczył. Tym razem przygotowali dla nas „fryzjerskie” ciekawostki z planu filmu Igrzyska Śmierci. Wybrałyśmy dla Was najciekawsze z nich.

1. Jennifer Lawrence nie mogła dopasować koloru włosów do swojej postaci – Katniss. Aktorka wypożyczyła peruki i razem z reżyserem, Garym Rossem, wybierali spośród 6 odcieni brązu. Chociaż aktorce najbardziej podobał się najjaśniejszy kolor, reżyser po 2 godzinach zastanawiania się wybrał najciemniejszy brąz.

2. Jennifer w filmie nie nosiła peruki, ale jej naturalne włosy były zagęszczone trzema pasmami clip-in.

3. Nikt nie mógł mieć takiego samego warkocza jak Katniss. Stylistka włosów, Linda Flowers, stworzyła aż 100 wariacji na temat tej fryzury, które mogłyby zostać wykorzystane w filmie.

Ciekawostki na temat fryzur bohaterów Igrzysk Śmierci

4. Podczas kręcenia pierwszej części filmu, zespół Flowers do stylizacji aktorów stosował ponad 500 peruk i doczepek clip-in. I to tylko do scen, które odbywały się w Capitolu! W ten sposób styliści mogli zaoszczędzić trochę czasu przy czesaniu wielu osób.

5. Podczas filmowania w Karolinie Północnej fryzjerzy byli zmuszeni korzystać z syntetycznych peruk i dopinek ze względu na panujący tam wilgotny klimat – musieli mieć absolutną pewność, że włosy nie zaczną się puszyć i odmawiać posłuszeństwa podczas wielu godzin kręcenia w trudnych warunkach.

6. W filmie mogliśmy zobaczyć pastelowe kolory włosów, ponieważ reżyser bał się, że jasne włosy będą wyglądać jaskrawo i banalnie.

7. Aby uzyskać te niezwykłe, pastelowe kolory, peruki farbowano… barwnikami do tkanin. Aby nie zepsuć kształtu fryzur, włosy farbowano poprzez wielokrotne zanurzanie w zimnej wodzie, do momentu, w którym odcień będzie zadowalający.

Ciekawostki na temat fryzur bohaterów Igrzysk Śmierci

8. W drugiej części filmu korzystano już „tylko” z ok. 350 peruk. Nad fryzurami aktorów czuwało 40 profesjonalnych stylistów i 20 stażystów. Linda Flowers powtarza, że bardzo lubi korzystać z pomocy tych drugich, ponieważ są chętni do pracy i nie boją się wyzwań.

9. Peruka Woody’ego Harrelsona została zainspirowana jedną z fryzur jego brata.

10. Josh Hutcherson do drugiej części filmu miał aż 3 razy farbowane włosy. Reżyser, Gary Ross, nie był zadowolony z odcienia blondu, który aktor miał na włosach.

Ciekawostki na temat fryzur bohaterów Igrzysk Śmierci

11. W kolejnej części filmu, Jennifer Lawrence będzie nosić perukę z powodu jej nowej, krótkiej fryzury.