Słowa mają wielką moc. Mogą w takim samym stopniu pomagać, wspierać i uczyć tolerancji, jak i tworzyć przestrzeń, w której rozwija się hejt i nienawiść. Kampania społeczna Pomyśl zanim powiesz skłania do refleksji nad tym, z jaką łatwością rodzi się dziś hejt.  Media społecznościowe są przepełnione językiem nienawiści. Pozorność anonimowości i brak konsekwencji karnych jeszcze bardziej potęguje to zjawisko. Ciałopozytywna kampania uczy szacunku i akceptacji.

Ciałopozytywna kampania Pomyśl zanim powiesz

Pomyśl zanim powiesz to projekt, w którym wzięły udział modelki plus size są zrzeszone wokół agencji Onmove. To zupełnie inne spojrzenie na kobiecość, które wymyka się komercyjnym ideałom piękna. Tu widzimy pełen autentyzm i akceptację. Dziewczyny promują różnorodność i udowadniają, że każde ciało jest piękne i zasługuje na szacunek.  Autorem zdjęć jest Bartłomiej Suchoń, a pomysłodawczynią projektu – Sara Czarna, która jest jednocześnie właścicielką agencji modelek Onmove. Widziałam wiele kampanii, w których mówi się o szacunku i miłości, ale zabrakło mi w nich jednego, bardzo ważnego założenia. Możesz kochać, możesz szanować, możesz mieć dobre intencje. Ale jeżeli czyny nie są dobrze przemyślane, z tych intencji nie wynika nic. Tak samo jest ze słowami. Jeśli nie określi się co i po co tak naprawdę chce się powiedzieć, czasami mówi się tylko po to aby usłyszeć swój głos – wyjaśnia pomysłodawczyni kampanii.

„It’s not about hair” powstała wspaniała akcja, która przełamuje stereotypy o kobiecym owłosieniu

Każda z modelek na co dzień promuje ciałopozytywny przekaz, skupiając się na celebrowaniu akceptacji siebie i innych, niezależnie od wyglądu, rasy, płci i innych cech.

W krótkim filmie stworzonym jako część kampanii dziewczyny opowiadają o wartościach, które są wspólne i  uniwersalne. Tolerancja, akceptacja i szacunek to podstawy budowania otwartego społeczeństwa. Zrozumienie i empatia zamiast oceniania i krytyki to cel kampanii Pomyśl zanim powiesz.