Będąc dziećmi na pewno nie zaprzątaliście sobie głowy takimi rzeczami jak pielęgnacja skóry. Bo i po co? Niestety, nieubłagany zegar tyka dość głośno i ciągle przypomina nam, że nie mamy już 16 lat. To właśnie dlatego ludzie sięgają po cuda, jakie od lat dawały kobietom na świecie młody i zdrowy wygląd. Tym razem furorę robią chińskie kamienie do masażu Gua Sha, które powoli, acz skutecznie, przejmują instagram.

ZOBACZ TEŻ: GWIAZDY MAJĄ OBSESJĘ NA PUNKCIE TEGO DZIWNEGO NARZĘDZIA DO PIELĘGNACJI SKÓRY!

To sekretna broń elitarnych, starożytnych dynastii chińskich w walce ze starzeniem się. Gua Sha jest kamieniem zrobionym z kryształu (zwykle jest to kwarc albo jadeit). Jego dziwny kształt wynika z tego, że ma naniesione krzywe twarzy i szyi po to, by zwiększać krążenie krwi, ujędrniać i wygładzać skórę. Ma też stymulować dzięki temu różne punkty akupresury twarzy.

To wszystko razem ma zmniejszać oznaki starzenia poprzez delikatne głaskanie. Wygładzenie skóry jest widoczne już po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Zainteresowani twierdzą też, że kamień powinien być trzymany w chłodnym miejscu, dzięki czemu pozytywnie wpłynie na zamykanie porów i powstrzyma obwisanie skóry, poprzez proces rewitalizacji.

ZOBACZ TEŻ: Masaż dobry na wszystko: Zmysłowy, ciążowy & przeciwbólowy (Musisz poznać techniki!)

Youtuberki zachwalają Gua Sha od wielu miesięcy. Efektem tego są długie listy czekające na najbardziej popularne z nich (tak jak Gua Sha autorstwa White Lotus).

Niestety, jest też ciemna strona Gua Sha – mocne masowanie, jakie stosuje się w przypadku masażu pleców pozostawia duże siniaki, które goją się tygodniami. Ci, którzy przeżyli takie masaże, potwierdzają jednak, że to jedna z najbardziej skutecznych metod w walce z bólami pleców i napięciami w mięśniach.

W Polsce można znaleźć Gua Sha w cenie 20-50 zł. Nie wiesz jak zacząć? Ten krótki filmik pokaże Ci, co powinnaś zrobić z tym niepozornym kamieniem aby skutecznie walczyć ze starzeniem skóry.

Będziecie na tyle odważne by spróbować? Dajcie znać w komentarzach!