Kiedy temperatury za oknem rosną i wymuszają na nas konieczność zakładania ubrań odsłaniających nieco ciała, drogerie notują zdecydowany wzrost sprzedaży produktów do depilacji, takich jak maszynki, pianki i kremy czy wosk. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjść z domu z nieogolonymi nogami czy pachami, a z myślą o wakacjach na plaży i często decyduje się także na depilację bikini.

Na zbliżający się wielkimi krokami wakacyjny wyjazd postanowiła przygotować się także Kiera Stirton pochodząca z Glasgow. Jak mnóstwo podobnych jej kobiet, Kiera chciała uniknąć konieczności golenia się co parę dni podczas urlopu, wobec czego tym razem zamiast maszynki sięgnęła po wosk do depilacji. Kiera nałożyła wosk na włoski pod pachami, ale niestety wtedy coś poszło bardzo nie tak.

DOMOWA MIESZANKA DO DEPILACJI ZA MNIEJ NIŻ 10 ZŁ. DZIAŁA JAK PROFESJONALNY WOSK

Zapomniałam, że wosk jeszcze nie zastygł i teraz moje pachy są sklejone

style="overflow:hidden;">

– napisała Kiera na Twitterze. Zamieściła też zdjęcie swojej pachy sklejonej woskiem. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że to krew, ale na szczęście w wyniku nieudanej depilacji Kiera nie odniosła większych obrażeń. Podczas zrywania wosku nabawiła się jedynie lekkiego draśnięcia oraz siniaka. Zapowiedziała też, że od tej pory pozostanie przy “starym, dobrym ostrzu”.

NIESAMOWITY BEAUTY HACK, KTÓRY POMOŻE CI ZROBIĆ DOSKONAŁY WOSK DO DEPILACJI DIY!

Niech historia Kiery będzie przestrogą dla wszystkich kobiet eksperymentujących z depilacją woskiem, zwłaszcza w tak newralgicznych miejscach jak pachy czy okolice bikini. Co zrobić, jeśli przydarzy ci się podobny wypadek? Przede wszystkim – nie panikuj. Weź ręcznik lub szmatkę i namocz ją w ciepłej wodzie, a następnie przyłóż do części ciała pokrytej woskiem.

TRIK, DZIĘKI KTÓREMU UNIKNIESZ WRASTANIA WŁOSÓW PO GOLENIU

To zmiękczy wosk i sprawi, że substancję będzie łatwiej odkleić od skóry. Możesz też użyć oliwki, a nawet oleju z oliwek – wmasuj go w wosk i poczekaj, aż zacznie mięknąć, a potem delikatnie zetrzyj ze skóry. Zachowaj zimną krew, a unikniesz niepotrzebnego bólu i podrażnień.