Pełne usta to marzenie każdej dziewczyny. Ponętne wargi są niezwykle kobiece i dodają nam pewności siebie. Na takich ustach pomadka prezentuje się dużo seksowniej. Choć właścicielki naturalnie dużych ust nie muszą ich nawet malować. Co innego my, posiadaczki wąskich. Jeśli i wy macie już dosyć tych wszystkich błyszczyków i chłodzących balsamów, mamy dla was świetną wiadomość. Nie musicie już dłużej ich kupować. Kosmetyk o działaniu volume w kilka sekund przygotujecie w domowym zaciszu!

Sekret receptury opiera się na jednym konkretnym składniku – drugi potrzebny jest po to, by nadać odpowiednią konsystencję, choć wybrałyśmy go nieprzypadkowo. Słynie bowiem ze swych odżywczych i regenerujących właściwości.

ZOBACZ TEŻ: CUDOWNIE MIĘKKIE USTA W INTENSYWNYM ODCIENIU – SPRAWDŹ NOWĄ FORMUŁĘ

Gwoździem programu jest papryczka chilli. Na języku zrobiło się gorąco? No właśnie, ten sam efekt zajdzie na wargach. Wszystko za sprawą kapsaicyny. Powoduje ona natychmiastowy wzrost temperatury i przyspiesza krążenie krwi w naskórku- stąd uczucie mrowienia i towarzyszące mu nabrzmienie warg. Kapsaicyna wykazuje jeszcze jedno istotne działanie – dotlenia, co także przyczynia się do powiększenia objętości warg.

Przestrzegamy was jednak przed sporządzaniem balsamu ze świeżej papryczki – to skończyłoby się na bólu, nawet uszkodzeniu tkanek. Przepis dotyczy wersji sproszkowanej. Saszetkę znajdziecie w każdym sklepie spożywczym, na regale z przyprawami. Bardzo możliwe, że macie ją we własnej kuchni.

ZOBACZ TEŻ: KENDALL JENNER PO RAZ KOLEJNY POWIĘKSZYŁA USTA?! TYM RAZEM PRZESADZIŁA?

Bazę kosmetyku stanowi nierafinowany olej kokosowy, ewentualnie organiczne masło shea.

Jak przyrządzić domowy balsam powiększający usta?

Do małej miseczki włóż jedną łyżkę oleju kokosowego lub masła shea, a następnie wsadź ją do większej miski (lub głębokiego talerza) wypełnionej wrzątkiem. Po kilku chwilach składnik przybierze postać ciekłą. Teraz wsyp malutką szczyptę* ostrej papryczki w proszku i dokładnie wymieszaj. Weź czysty pojemniczek, najlepiej po zużytej kupnej pomadce i przełóż do niego masę. Zaczekaj aż wystygnie i tym samym zmieni stan skupienia na stały. Balsam jest gotowy do użycia.

*Ilość papryczki powinna być naprawdę minimalna, by ograniczyć przykre skutki pieczenia i nie doprowadzić do poparzenia.