Kucyk to jedna z tych fryzur która nie tylko pasuje każdej kobiecie, lecz zrobiony przez różnych fryzjerów może wyglądać zupełnie odmiennie. Wystarczy spojrzeć na puszyste kucyki Beyonce, kultowy koński ogon Ariany Grande czy ukochane, kręcone spięcie Rihanny. Nie musisz być profesjonalnym ekspertem od włosów, by zrobić ten ostatni samodzielnie we własnej łazience. Wystarczy, że będziesz po prostu cierpliwa i przygotowana – bez dobrych narzędzi, to się zwyczajnie nie ma szans udać!

ZOBACZ TEŻ: KOŃSKIE OGONY ZNOWU W MODZIE (VIDEO)

Przy okazji wielkich wydarzeń zawsze ratował mnie poskręcany kucyk. Szczególnie wtedy, gdy inne dziewczyny mogły spokojnie wyjść z domu w prostych, utrwalonych włosach, ja zawsze miałam problem aby znaleźć tę fryzurę, która raz, że będzie mi pasować zawsze, dwa – nie będzie wymagała dodatkowych 6 godziny na jej wykonanie. I tak oto wpadłam na ten przepis ze strony HelloGiggles.com. Jest naprawdę doskonały!

Jakich produktów potrzebujesz?
1. Maska nawilżająca do włosów
2. Szczotka + grzebień
3. Wsuwki oraz gumkę w kolorze włosów
4. Żel do włosów (bez alkoholu)
5. Lakier
6. Doczepy w kolorze swoich włosów (opcjonalnie)

KROK 1: NAWILŻANIE

Odpowiednio ułożony kucyk wymaga długiego szczotkowania włosów oraz pełnego wygładzenia. Zacznij od porządnego wyszorowania włosów i nałożenia maski nawilżającej. Zależy nam na tym, by włosy nie były suche i „siankowate”. Delikatne rozczesywanie pomaga również chronić cebulki włosa.

KROK 2: DECYZJA

Po rozczesaniu włosów przychodzi czas na to, byś zdecydowała, w którym miejscu chciałabyś mieć kucyk… i czy faktycznie w tym miejscu dobrze to wygląda. Nie ma sensu później go przesuwać tysiąc razy. Zdecyduj dobrze! Następnie za pomocą grzebienia złap włosy i uformuj kucyk. Pamiętaj o wygładzeniu pozostałych włosów. Potem złap za żel, by pomóc pasmom w formowaniu loków. Przy dużej ilości włosów prawdopodobnie przyda się większa ilość. Pamiętaj, że włosy nie mogą wyglądać na mokre po wszystkim. Następnie zwiń je w koczek i zapnij u góry wsuwkami. Jeśli masz dużo włosów, możesz spróbować metody na warkocz.

ZOBACZ TEŻ: Kucyk na 7 sexy sposobów

KROK 3: POCZEKAJ

Jeśli włosy są jeszcze wilgotne, złap za suszarkę i podsusz je delikatnie pod ciepłym strumieniem. Po 20-30 minutach rozwiń je i złap za lokówkę – idąc po tym, jak układają się włosy, popraw efekt za pomocą nagrzanej lokówki. Pamiętaj, aby oddzielić pasma na 5 do 10 różnych, dzięki czemu loki będą bardziej puszyste.

KROK 4: ZABEZPIECZ FRYZURĘ

Szczególnie ważny krok w przypadku osób, które chcą aby włosy przetrwały noc. Używaj lakieru jednak ostrożnie – zbyt duża ilość zapewni Ci brzydki kask, którego z pewnością nie chciałabyś mieć.

W sieci nie brakuje obecnie przepisów na tę kultową fryzurę Rihanny. Nic dziwnego -zobacz, jak gwiazda świetnie w niej wygląda! Podoba Ci się?