Nie da się stworzyć pełnego makijażu, bez dobrze wytuszowanych rzęs. Muśnięte tuszem włoski natychmiastowo stają się grubsze, pełniejsze i wydłużone. To najlepszy sposób, dzięki któremu Twoje oczy będą wyglądać o niebo lepiej! Ale w tuszu do rzęs jest też coś, co niesamowicie irytuje podczas aplikacji – grudki i rozmazywanie. Brrr…. to coś, co może popsuć cały dzień (i cały makijaż). Na szczęście dzięki kilku prostym sztuczkom osiągniesz efekt rzęs tak długich i rozłożystych jak skrzydła motyla.

ZOBACZ TEŻ: MATOWY LAKIER KTÓRY ZROBISZ W 5 SEKUND I INNE SZTUCZKI NA PIĘKNY DOMOWY MANICURE

Zalotka nie cieszy się zbyt pochlebną opinią, wiele kobiet uważa, że to szybka droga do utraty rzęs. Rzeczywiście może tak być, jeśli nie postawisz na naprawdę dobry jakościowo przyrząd. Okrągłe zalotki metalowe z wymiennymi gumowymi lub silikonowymi podkładami mogą dać Ci niesamowite rezultaty. Pamiętaj tylko o tym, by przed użyciem zalotki dobrze oczyścić rzęsy z resztek tuszu. Aby jeszcze bardziej podkręcić efekt przyciśnij lekko końcówki rzęs, następnie środek i lekko dociśnij szczypce przy nasadzie rzęs.

Najlepszą rzeczą, którą możesz zrobić, by pokreślić swoje spojrzenie jest przeczesanie rzęs metalowym grzebieniem – dzięki temu zyskasz efekt rozłożystych, rozdzielonych rzęs bez grudek.

ZOBACZ TEŻ: NIE DAJ SIĘ ZIMIE. OTO CO ZROBIĆ, BY ZACHOWAĆ GŁADKĄ SKÓRĘ W NAJWIĘKSZE MROZY

Ty też do tej pory nakładałaś tylko jedną warstwę tuszu? To błąd, jeśli zależy Ci na objętości i maksymalnym wydłużeniu. Najpierw delikatnie pokryj rzęsy jedną warstwą, poczekaj aż lekko przeschnie i zaaplikuj kolejną.

Kiedy przygotowujesz się na wielkie wyjście, zrezygnuj z tuszowania dolnych rzęs. Tusz może wymieszać się z korektorem i pozostawić plamki pod oczami i popsuć cały efekt. Zamiast tego skup się na górnej linii.

Oto kilka najlepszych formuł, dzięki którym stworzysz efekt uniesionych, podkręconych rzęs.

Chcesz mieć rzęsy długie aż do nieba? Sam tusz to zdecydowanie za mało

L’ORÉAL PARIS VOLUME MILLION LASHES

Chcesz mieć rzęsy długie aż do nieba? Sam tusz to zdecydowanie za mało

GIORGIO ARMANI ECCENTRICO

Chcesz mieć rzęsy długie aż do nieba? Sam tusz to zdecydowanie za mało

MAYBELLINE LASH SENSATIONAL

Chcesz mieć rzęsy długie aż do nieba? Sam tusz to zdecydowanie za mało

ZOEVA GRAPHIC LASH MASCARA