To, że obostrzenia związane z koronawirusem wpłyną negatywnie na gospodarkę było do przewidzenia. Mówiono o wielu branżach i dyskutowano, jak można pomóc przetrwać im kryzys. Jednak branża beauty została potraktowana po macoszemu.

5 beauty postanowień, które powinnaś wcielić w życie już dziś

#ChceDoSalonu

Branża beauty nie pozwoli o sobie tak łatwo zapomnieć. Powstała akcja #ChceDoSalonu. Na stronie internetowej możemy odnaleźć szokujące dane: w Polsce otwartych jest około 100 tys. salonów, w których zatrudnionych jest pół miliona specjalistów. Pół miliona osób, które od 1 kwietnia nie mają możliwości wykonywania zawodu i nie mają żadnych dochodów. Dotyczy to wszystkich gabinetów kosmetycznych, fryzjerskich, manicure, SPA, a także salony tatuażu i piercingu.

Zarządzenia

Obecnie nasza gospodarka jest powoli odmrażana, jednak w planach pomijana jest branża beauty. Właśnie dlatego powstała akcja społeczna #ChceDoSalonu. Jak podkreślają twórcy akcji, nie chcą oni krytykować rządzących, jednak pragną zwrócić ich uwagę na problem ich branży. Nie ignorują zagrożenia epidemiologicznego. Pragną jedynie w sposób rozważny i bezpieczny powrócić do pracy.

Otwarcie salonów powinno nastąpić w pierwszych etapach odmrażania gospodarki

O tym, jak istotne dla nas są usługi branży beauty możemy się przekonać właśnie teraz, gdy nam jej brakuje. Według opublikowanych na stronie akcji statystyk, aż 32% ankietowanych jako pierwszą potrzebę po zniesieniu obostrzeń wskazuje wizytę u fryzjera lub kosmetyczki. Jeśli restrykcje nałożone na branżę beauty się nie zmniejszą, doprowadzą one do jej załamania. A przecież nie możemy zapomnieć, jak niezwykle ważna w branży beauty jest higiena. Specjaliści są zapoznani z procedurami higienicznymi i dezynfekującymi. Są w stanie zachować czystość i zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich klientów.

Powstała akcja #branżabeautydlaszpitali. Maseczki, rękawiczki i płyny trafią w ręce lekarzy

Jak pomóc?

Jeśli nie jesteś osobą z branży, a chcesz pomóc – możesz to zrobić! Udostępnij informację o akcji na swoich profilach społecznościowych. Możesz przy okazji oznaczyć profile polityków, instytucji państwowych, mediów i ulubionych salonów. Na Facebooku stworzona została nakładka na zdjęcie profilowe, a na stronie internetowej zostały udostępnione grafiki do pobrania.

Strona internetowa: chcedosalonu.pl

Profil na Facebooku: Chcę do salonu