Niezależnie od tego czy szukasz wysokiej jakości perfum czy potrzebujesz lekkiego zapachu na co dzień to decyzja, której warto poświęcić nieco więcej czasu. Każda z nas ma swoje ulubione nuty zapachowe – słodkie owocowe albo świeże morskie aromaty. Samo „noszenie” zapachu to coś bardzo intuicyjnego. Po prostu chwytamy za flakonik i pryskamy się ulubionymi perfumami, ale w rzeczywistości potrzeba czegoś więcej, by utrzymać zapach przez cały dzień.

Jeśli chodzi o sam wybór zapachu – nie ma tu ustalonych zasad. Chodzi o to, by wybrać coś, co po prostu trafi w nasz gust. Możemy jednak zmieniać perfumy w zależności od pory roku Jesienią i zimą możemy szukać nieco cięższych, bogatszych nut. Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt możesz zastosować zapachowy balsam, który zazwyczaj jest dodawany do perfum. A jeśli chodzi o letnie miesiące – tu najlepiej sprawdzi się coś świeżego, np. cytrusowe nuty połączone z kwiatowym aromatem i odrobiną piżma – wyjaśnia mistrz perfumerii Honorine Blanc.

Dla wielu z nas zmiany pór roku wpływają również na kondycję skóry. Dlatego też w okresie zimowym dobrze jest zadbać o dodatkowe nawilżenie, ponieważ wpływa to również na zapach, który utrzymuje się wówczas znacznie dłużej.

ZOBACZ TEŻ: TE PERFUMY ZNANEJ MARKI SPRZEDAJĄ SIĘ CO 20 SEKUND! CO CZYNI JE TAK WYJĄTKOWYMI?

Często popełnianym błędem jest również złe łączenie zapachów. Susan Griffin-Black specjalistka w dziedzinie aromaterapii i olejków eterycznych tłumaczy Istnieją dwa problematyczne obszary jeśli chodzi o mieszanie zapachów. Niekompatybilne mieszanki i przeciążenia sensoryczne. Najlepszym rozwiązaniem jest więc poleganie na naturalnych nutach. Najlepiej rozpocząć od silniejszych tonów – np. jaśmin lub paczula, a następnie dodawaj coraz lżejsze zapachy.

Jest jeszcze jedna sztuczka, dzięki której możesz szybko sprawdzić czy nosisz zbyt dużo zapachu. Po prostu spryskaj kawałek materiału perfumami – zastosuj ich tyle, ile zwykle nosisz. Pozostaw w pomieszczeniu na kilka minut, a następnie go zabierz go ze sobą i wyjdź. Jeśli wrócisz i znowu poczujesz zapach oznacza to, że jest go zbyt dużo. Perfumy powinny być wyczuwalne jedynie w osobistej strefie, dla kogoś kogo do niej dopuszczasz.

ZOBACZ TEŻ: ARIANA GRANDE WŁAŚNIE WYPUŚCIŁA PERFUMY. FLAKONIK JEST W KSZTAŁCIE… CHMURKI!

Co Wy na to?