Standardy beauty nieustannie się zmieniają. Jeszcze kilka lat temu idealna kobieca sylwetka charakteryzowała się tym, że nie posiadała właściwie żadnych krągłości. Dziś ten trend utrzymał się chyba już tylko w przemyśle modowym, gdzie wciąż królują szczuplutkie modelki o płaskich klatkach piersiowych i z wąskimi biodrami. Ale w realnym świecie zaczynają królować kobiety o bardziej ponętnych kształtach.

Potwierdzają to sylwetki najbardziej znanych celebrytek na świecie, które szczycą się swoimi kobiecymi, krągłymi sylwetkami. Dziś najbardziej pożądanym typem sylwetki, do której aspirują celebrytki i nie tylko jest tzw. figura zęba mądrości (ang. “wisdom tooth body”). Taka figura charakteryzuje się przede wszystkim szerokimi biodrami, dużymi i jędrnymi pośladkami oraz szczupłymi nogami i płaskim brzuchem. Sylwetką zęba mądrości mogą pochwalić się takie gwiazdy, jak m.in. Cardi B, Kim i Khloe Kardashian czy Blac Chyna.

W TEN BANALNY SPOSÓB SPRAWDZISZ, CZY MASZ NADWAGĘ. WYSTARCZY KAWAŁEK SZNURKA

Czy jednak taki typ sylwetki jest możliwy do wypracowania dzięki treningowi i odpowiedniej diecie? Trener personalny Ben West przekonuje, że tak. Aby wyszczuplić i wzmocnić uda należy regularnie wykonywać przysiady, wypady, wyrzuty bioder oraz martwy ciąg. Z kolei w celu uzyskania płaskiego brzucha trzeba postawić na tzw. planki, czyli trzymanie deski, wznosy nóg czy skośne brzuszki.

Podoba ci się taki typ sylwetki?