Szkła kontaktowe są obecnie tak popularne ze względu na wygodę, jaką dają, że coraz więcej osób chętnie przyznaje się do tego, że je nosi. Gwiazdy szklanego ekranu również lubują się w soczewkach – dają im one nie tylko swobodę, lecz także możliwość zabawy wizerunkiem.

Szkła kontaktowe, które możemy obecnie kupować zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych (np. Vison Express), są bardzo chętnie wybierane przez celebrytów, również tych bez wad wzroku. Jak wiadomo – w świecie show biznesu liczy się wizerunek. Gwiazdy, które mocno dbają o jego rozwój, a tym samym rozgłos i sławę, nawet jeśli nie mają wady wzroku, chętnie sięgają po soczewki, aby np. zmienić kolor oczu lub podkreślić swój własny i czarować publiczność swoim wyglądem. Styliści stają na głowach, aby dogodzić swoim klientom, wymyślając coraz to nowsze stylizacje. A szkła kontaktowe, np. kolorowe, dają dużą swobodę w zabawie wizerunkiem.
Szkła kontaktowe to jednak przede wszystkim wygoda. Aktorzy, którzy mają wadę wzroku, nie mogliby zagrać wielu ról, nosząc okulary, np. Johnny Depp nie mógłby w okularach zagrać w „Piratach z Karaibów” czy „Alicji w Krainie Czarów”, bo rola na to nie pozwalała. Dlatego gwiazdy bardzo chętnie korzystają z wygody, jaką zapewniają szkła kontaktowe.

Które gwiazdy noszą szkła kontaktowe?
Bardzo wiele gwiazd nosi szkła kontaktowe z powodu wad wzroku. Na co dzień do pracy zakładają wygodne soczewki kontaktowe, czasami noszą okulary. Wśród nich są np.: wspomniany wcześniej Johnny Depp, Anja Rubik, Jennifer Aniston, Ryan Gosling, Orlando Bloom, Drew Barrymore, Wesley Snipes i Anthony Hopkins.

Szkła kontaktowe zmieniające wizerunek gwiazd
Wielu celebrytów używa soczewek dla osiągnięcia pewnego efektu stylizacji. Chyba najsłynniejszym przykładem jest Lady Gaga w teledysku do „Bad Romance”, dzięki któremu zarobiła miliony. Marlin Manson również słynie z diabolicznych oczu, które uzyskuje dzięki soczewkom. Na przykład Robert Pattinson lubi szokować na ulicy soczewkami, które nosił podczas kręcenia filmu „Zmierzch”, w którym grał wampira. Paris Hilton ma w swojej kolekcji kilkadziesiąt soczewek, którymi podkreśla swoją urodę. Jessica Alba ostatnio całkowicie zmieniła wizerunek – z brunetki z ciemnymi oczami stała się niebieskooką blondynką. Britney Spears za każdym razem ma inne oczy – zielone, piwne, niebieskie, w zależności od stylizacji. Angelina Jolie do każdej roli zakłada szkła kontaktowe, aby lepiej wczuć się w graną postać. Z kolei w polskim show biznesie swoimi białymi soczewkami szokuje Doda.