Lalka Barbie to symbol idealnej kobiety – perfekcyjna sylwetka, biały uśmiech i długie, gęste włosy. Z takim przedstawieniem wizerunku kobiet walczą twórcy instagramowego profilu o nazwie _dotpigeon. Ich propozycja odbiega od przyjętych kanonów piękna.

Zdjęcie, które pojawiło się na profilu przedstawia lalkę Barbie, która na pierwszy rzut oka, nie różni się niczym od innych modeli – blond włosy, niebieskie oczy, szeroki uśmiech i… cellulit. To właśnie ten ostatni element spowodował, że post wzbudził zainteresowanie internautów i ma już prawie 13 000 polubień!

Lalka Barbie może inspirować? Brytyjska sprinterka udowadnia, że TAK

Lalka Barbie z Cellulitem

Ilustracja została podpisana: „celebrujmy kobiecość – celebrujmy prawdziwość”. Reakcja na projekt była bardzo pozytywna. Pojawiło się wiele komentarzy, które poprały inicjatywę ilustratorki. Na przestrzeni lat producenci lalek Barbie coraz bardziej otwierają się na temat samoakceptacji, odchodząc od utartych wzorców przedstawiania kobiecości.

Barbie ma 60 lat! Z okazji jej urodzin powstała kolekcja, w której się zakochasz

Powstają modele lalek o różnych sylwetkach. Jedną z ostatnich akcji było stworzenie lalki She­ro, któ­ra in­spi­ro­wa­na zo­sta­ła jed­ną z po­pu­lar­nych bry­tyj­skich sprin­te­rek Di­ną Ashe­r-Smith. W ten spo­sób mar­ka chciała pokazać mło­dym dziew­czyn­kom, że to nie wygląd powinien stanowić o ich wartości. Każda z nich mo­że być kim chce i speł­niać swo­je ma­rze­nia.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Lets celebrate women, lets celebrate real ones ❤️ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #barbie #women #internationalwomensday #beautiful #dotpigeon ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #love#mauriziocattelanfake#anycreativeform#theyesuniverse #arts_gate #picame#contemporaryart#popart#currentmood#nakidinspo #artporn #artsy #popmyeyes #graphicroozane#taxcollection #modernart #artgallery #designer#artmadness_mag#graphicarts #strangeart#artvisual #artdiscovered #launchdsigns#instagramartist ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ @jetmour @art.ig @design @designboom @hypebeastjp @visualatelier8 @simplycooldesign @fubiz @creativedebuts @thedesigntip @hypebeastart @highsnobiety @streetartglobe

Post udostępniony przez DotPigeon (@_dotpigeon)