Wygląda na to, że w sezonie jesienno-zimowym w ofercie kanadyjskiej marki MAC pojawią się naprawdę wyjątkowe kolekcje – jakiś czas temu pisaliśmy o kolekcji inspirowanej postacią Marilyn Monroe, teraz natomiast sieć obiegła wiadomość, że kosmetyczny gigant nawiązał współpracę z samą Carine Roitfeld.

Była redaktor naczelna Vogue Paris obecnie realizuje się jako stylistka, niebawem na rynek trafi też jej autorski magazyn, zatytułowany po prostu CR – można więc przypuszczać, że ta kolekcja będzie swego rodzaju elementem promocyjnym dla nowych projektów Roitfeld.

Jak na razie brak konkretnych szczegółów dotyczących samej kolekcji – wiadomo jedynie, że do sprzedaży trafi najprawdopodobniej na jesieni (ale nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery) i składać się będzie z około 20 produktów. Wśród nich przeważać będą cienie do powiek oraz produkty do stylizacji brwi, które pomogą wykreować charakterystyczny, przydymiony makijaż oka z jednocześnie mocno podkreślonymi brwiami, jakiemu od lat wierna jest Roitfeld. Produkty do makijażu ust będą natomiast utrzymane w ulubionych przez Carine, cielistych odcieniach.

Roitfeld czuwa nad całością kolekcji – każdy jej szczegół, włącznie z designem opakowań i nazewnictwem poszczególnych odcieni jest z nią konsultowany.

Jak na razie do sieci trafiło tylko pierwsze zdjęcie pochodzące z sesji promocyjnej, której autorem jest Mario Sorrenti. Jesteście ciekawe szczegółów tej kolekcji?

Carine Roitfeld będzie miała kolekcję MAC