Uroczysta koronacja Karola III odbędzie się już wkrótce w Opactwie Westminsterskim. W tym dniu, 6 maja, również jego żona Camilla Parker Bowles zostanie uhonorowana i otrzyma tytuł królowej konsort. Rzecznik rodziny królewskiej wyjaśnił, że ceremonia będzie o wiele skromniejsza niż te, które są znane z historii. Koronacja odzwierciedli współczesną rolę monarchy, a także ducha przyszłości, a jednocześnie będzie oddaniem hołdu długoletnim tradycjom i ceremoniom – powiedział w oficjalnym oświadczeniu.

Tymczasem w trakcie oczekiwań na wielkie wydarzenie członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej pełnią swoje codzienne obowiązki wobec Korony. Podczas gdy książę William i Kate Middleton uczestniczyli niedawno w paradzie z okazji Dnia Świętego Dawida, żona Karola III wzięła udział w programie telewizyjnym.

Camilla Parker Bowles miała swój wielki debiut w programie telewizyjnym

Królowa małżonka była gościem Antiques Roadshow. To brytyjski program telewizyjny nadawany przez BBC, w którym rzeczoznawcy antyków podróżują po różnych regionach Wielkiej Brytanii, aby wycenić znaleziska. Camilla Parker Bowles przyniosła nie jedną, ale dwie rzeczy osobiste do zbadania przez kolekcjonerów. Pierwszym przedmiotem była tabakierka wykonana ze srebra. Zaś drugim był egzemplarz wiersza osiemnastowiecznego poety Thomasa Graya Elegia napisana na wiejskim cmentarzu opatrzony komentarzem.

Nikt nie chce wystąpić na koronacji króla Karola. Lista artystów, którzy odmówili

W dalszej części programu królowa małżonka dołączyła do osobowości telewizyjnej Fiony Bruce w grze „Zgadnij tajemniczy przedmiot”. Kobiety próbowały określić przeznaczenie trzech losowych przedmiotów. Królowa była po prostu strasznie zabawna. Uspokajała wszystkich, rozładowywała napięcie rozmową i chętnie brała udział w programie – powiedziała później o swoich wrażeniach dziennikarka w rozmowie z Radio Times.